Międzynarodowy Plener Artystyczny „Impresje”

Data wydarzenia: 23-08-2013

W niedzielę, 18 sierpnia rozpoczyna się Międzynarodowy Plener Artystyczny „Impresje”. W urokliwym Janowie po raz kolejny spotkają się artyści, aby w malowniczym otoczeniu oddać się pasji tworzenia. Efekty ich pracy będzie można oglądać podczas wernisażu 23 sierpnia o godz. 17.00.

Model twórczości plenerowej spopularyzowali w XIX w. francuscy malarze - impresjoniści. Słowo plener, choć odnosi się do tworzenia na świeżym powietrzu, ma drugie znaczenie - zorganizowanego wyjazdu grupy artystów, który  pozwala odciąć się od miejskiego zgiełku i całkowicie poświęcić się twórczości. Atmosfera, która się wytwarza wokół takich miejsc ma zupełnie unikalny charakter.

Międzynarodowy Plener Artystyczny „Impresje”, organizowany przez CSE „Światowid”  gromadzi w okolicach XIX-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego artystów z Polski i zagranicy. W tym roku, po raz pierwszy do międzynarodowego grona dołączą również artyści z Kazachstanu.

Tygodniowy plener pełen jest różnorodnych aktywności, od wspólnego tworzenia poprzez warsztaty, wieczory muzyczne i poetyckie, zajęcia integracyjne czy happeningi. Biorący w nim udział artyści reprezentują różne dziedziny aktywności: od literatury i malarstwa przez rysunek, rzeźbę, fotografię, nowe media czy twórczość ceramiczną. Uczestnicy Plenerów każdego roku tworzą ponad sto prac charakteryzujących się dużą różnorodnością tematyczną i formalną.

W tym roku program wydarzenia wzbogacą działania animacyjne z zakresu plastyki i teatru. Do udziału w nich zaproszone są dzieci z okolic Janowa.

Happenig plastyczny odbędzie się w środę, 21 sierpnia, o godz.11:00.

Na wernisaż poplenerowej wystawy w Janowie zapraszamy 23 sierpnia na godz. 17.00.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Źródło: www.swiatowid.elblag.pl
Fot. www.swiatowid.elblag.pl