Miasteczko Policyjne na Kurzej Górze

Data wydarzenia: 02-02-2017
Miasteczko Policyjne na Kurzej Górze

W najbliższy czwartek 2 lutego br. od godz. 9.00 na terenie ośrodka narciarskiego Kurza Góra odbędą się I Narciarskie Mistrzostwa Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

Oprócz zmagań narciarskich na stoku powstanie specjalne Miasteczko Policyjne z samochodami policyjnymi. Podczas zawodów, policyjni profilaktycy będą informowali zarówno młodych jak i starszych miłośników „zimowego szaleństwa” o właściwych postawach na zorganizowanych trasach narciarskich.

Dla uczestników Policjanci przygotowali konkursy, w których uczestnicy będą walczyć o nagrody ufundowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań "Razem bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka.

Nie zabraknie również odblasków, które jak wiemy mają wpływ na poprawę bezpieczeństwa, również na stokach narciarskich.

Funkcjonariusze przedstawią także wszystkim zainteresowanym podstawowe prawa i obowiązki policjantów odbywających służby na zorganizowanych trasach narciarskich. W trakcie wydarzenia zostanie podpisane oficjalne porozumienie pomiędzy Ośrodkiem narciarskim Kurza Góra a Komenda Wojewódzką w Olsztynie umożliwiające pełnienie policyjnego patrol narciarskiego na terenie obiektu.

W wydarzeniu wezmą udział:
Andrzej Zielonka - Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji
Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji
Przedstawiciele Komendy Głównej Policji

Harmonogram zawodów

9:00 - Oficjalne otwarcie mistrzostw (głos zabiorą Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie,
Przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Przedstawiciele Komendy Głównej Policji
Piotr Tabiś - dyrektor ośrodka narciarskiego „Kurza Góra”).
9:15 – Otwarcie zawodów oraz losowanie numerów zawodników biorących udział w mistrzostwach
9:30 – rozpoczęcie rywalizacji w mistrzostwach.
12:00 – zakończenie zawodów, wręczenie nagród.

******

Kurza Góra to największy ośrodek narciarski w północnej Polsce z najdłuższą trasą zjazdową w tej części kraju – 770 metrów. Stacja narciarska składa się z dwóch tras narciarskich o łącznej długości blisko 1,5 kilometra. Zróżnicowane trasy mają nachylenie od 12 do 15 procent. W sezonie 2015/16 do dyspozycji narciarzy oraz snowboardzistów były dostępne dwa wyciągi orczykowe oraz wyciąg taśmowy dla początkujących oraz dzieci zlokalizowany na terenie profesjonalnej szkółki narciarskiej – Kurzej Akademii. Na Kurzej Górze znajduje się również restauracja o łącznej powierzchni ponad 200 metrów kwadratowych, a także serwis oraz dwie wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. W pełni oświetlony obiekt będzie w najbliższym sezonie wyposażony w nowoczesny i w pełni zautomatyzowany system naśnieżania. Właścicielem obiektu jest Fidagaria Sp. z o.o.