Maraton Kresowy MTB "Przystanek Mazury Garbate" - Olecko 2021

Data wydarzenia: 06-06-2021
Maraton Kresowy MTB "Przystanek Mazury Garbate" - Olecko 2021

Zapraszamy 6 czerwca 2021 r. do Olecka na kolejną edycję wyścigu Maraton Kresowy „Przystanek Mazury Garbate” – Olecko 2021. Międzynarodowe Rowerowe Maratony Kresowe MTB są organizowane od 2009 roku. W ciągu jedenastu sezonów odbyło się już 137 wyścigów. W roku 2019 zorganizowaliśmy aż 16 imprez. Większość Maratonów Kresowych odbyła się na terenie Województwa Podlaskiego.

Maraton Kresowy w Olecku zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Mazury Garbate są niezwykle pięknym regionem położonym na granicy Mazur i Suwalszczyzny, ale nadal bez uciążliwych tłumów, a nawet dziewiczy. Malowniczy krajobraz został ukształtowany przez lodowiec. Stąd tak charakterystyczne wzgórza morenowe, wśród których leżą jeziora rynnowe.

Wystartujemy z oleckiego zespołu sportowo – rekreacyjnego, który mieści się w zabytkowym parku i przylega do brzegów jeziora Oleckie Wielkie. Do molo i plaży będzie tylko kilka kroków. Jeśli pogoda dopisze, to po wyścigu będzie można przyjemnie się schłodzić.

Trasa wyścigu w Olecku została zaproponowana przez oleckich kolarzy, z Mariuszem Naruszewiczem na czele, jednego z najbardziej aktywnych oleckich kolarzy. Będzie sporo charakterystycznych dla tych terenów “garbatych” szutrów, ale przeplatanych fajnymi odcinkami specjalnymi. Około połowa trasy prowadzi przez lasy, więc przy upalnej pogodzie będzie przyjemny cień. Będzie sporo zjazdów, więc duża przyjemność z jazdy zapewniona.

Data wydarzenia: 6 czerwiec 2021 r.

Więcej informacji na stronie:
www.maratonykresowe.pl
www.um.olecko.pl
www.facebook.com/MaratonyKresowe/

Miejsce: Olecko – okolice.

Źródło: www.maratonykresowe.pl
Fot. Redakcja  / www.FB.com/MaratonyKresowe/