Magia Wielkiego Błękitu

Data wydarzenia: 18-03-2017
Magia Wielkiego Błękitu

Stacja Hydrobiologiczna Mikołajki Instytutu Nenckiego PAN zaprasza na Pokaz Filmów Podwodnych pod tytułem "MAGIA WIELKIEGO BŁĘKITU".

To produkcja unikalna na skalę światową. Nie powstał bowiem dotychczas dokument tak doskonale oddający piękno podwodnego świata, a w dodatku zrealizowany przez Polaka - DARKA SEPIOŁO – człowieka, któremu udało się połączyć pasję nurkowania i profesjonalną fotografię. Filmy te, to niezwykła podróż przez kilka kontynentów pokazana oczami człowieka, który potrafi odkryć przed nami wyjątkowość najpiękniejszych miejsc, ukrytych pod powierzchnią wody – każde ujęcie, każda scena hipnotyzuje i zadziwia widza: od ławic kolorowych ryb rafowych Australii, przez spotkanie z groźnym lampartem morskim przy majestatycznych górach lodowych Antarktyki, aż po wielkie polowanie na sardynki u wybrzeży RPA.

Teraz i Państwo możecie dostrzec magię tego świata… wystarczy wybrać się w sobotnie przedpołudnie (18 marca 2017) do Stacji Hydrobiologicznej IBD PAN w Mikołajkach (ul. Leśna 13).

Program pokazu:
10:00 - film: Australia i Oceania (45 min)
11:00 - film: Ameryka Południowa (47 min)
12:00 - przerwa kawowa
12:15 - prelekcja o polskich badaniach podwodnych w Antarktyce oraz pokaz sprzętu nurkowego, wykorzystywanego przez polskich płetwonurków w najzimniejszych wodach świata (30 min)
12:45 - film: Antarktyda (31 min)

oraz film dodatkowy

13:20 - film: Afryka (45 min)

Zapraszamy serdecznie – WSTĘP WOLNY!!!