Liga Seni Cup

Data wydarzenia: 13-05-2014
Liga Seni Cup

Na chwilę przed Mistrzostwami Świata w Brazylii startują wielkie piłkarskie emocje … w Polsce! W dniach 13-15 maja w Waplewie koło Olsztynka odbędzie się jeden z trzech Turniejów Kwalifikacyjnych rozgrywanych w ramach Międzynarodowej Ligi Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych SENI Cup 2014.

Czym jest Liga SENI Cup?

To międzynarodowy turniej piłki nożnej osób niepełnosprawnych organizowany nieprzerwanie od 2001 roku. Wydarzenie to przede wszystkim jest adresowane do niepełnosprawnych intelektualnie mieszkańców domów pomocy społecznej: kobiet i mężczyzn, w bardzo różnym wieku. Udziałem w tym wydarzeniu zawodnicy udowadniają, że grają w piłkę, strzelają gole i cieszą się ze zwycięstwa, tak jak pełnosprawni.

Na rozgrywki do Waplewa przyjadą aż 22 drużyny z pięciu województw: pomorskie, warmińsko-mazurskie, podlaskie, mazowieckie i łódzkie.

Warto dodać, że patronat nad całą Ligą objął Polski Związek Piłki Nożnej. Dodatkowo Turniej w Waplewie swoim patronatem objął Pan Artur Wrochna Burmistrz Miasta Olsztynek, który ufundował Puchar Fair-Play.

Fotograficzną relację z turnieju będzie można zobaczyć m.in. na profilu społecznościowym www.facebook.com/senicup.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w Wielkim Finale rozgrywanym w dniach 2-4 lipca w Toruniu, gdzie swoją siedzibę mają organizatorzy Ligi SENI Cup: Fundacja „Razem Zmieniamy Świat”, Stowarzyszenie „Dom Pod Słońcem” i TZMO SA.

Wszystkich chętnych zapraszamy do kibicowania 13-15 maja 2014!

Gwarantowane są szczere i prawdziwe emocje!

Źródło: Biuro Zawodów SENI Cup
Fot. Biuro Zawodów SENI Cup