Letnia Ballada - koncert na fortepian i wiolonczelę Lidzbark Warmiński

Data wydarzenia: 19-07-2018
Letnia Ballada - koncert na fortepian i wiolonczelę Lidzbark Warmiński

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Oranżeria Kultury serdecznie zaprasza 19 lipca o godzinie 18:00 - na kolejne wydarzenie Lata w Oranżerii - koncert pt. "Letnia Ballada".

Barbara Drążkowska (fortepian) i Izabela Buchowska (wiolonczela) występują jako duet od kilku lat. W ubiegłym roku mieliśmy też przyjemność gościć je na koncercie w Oranżerii Kultury. Artystki poznały się na Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, którą ukończyły z wyróżnieniem w 2005 roku. Następnie przebywały wspólnie na rocznym stypendium w Niemczech. W ramach tego stypendium kontynuowały naukę początkowo w Kolonii, a później w Lubece. Artystki występują w kraju i za granicą wykonując dzieła różnorodnych kompozytorów. Chętnie sięgają po kompozytorów współczesnych.

Barbara Drążkowska
jest pianistką specjalizującą się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Koncertując w największych salach muzycznych świata zyskała mocną pozycję w europejskim środowisku muzycznym. Często dokonuje prawykonań utworów, niejednokrotnie dla niej skomponowanych, m.in. przez takich twórców, jak Paweł Mykietyn, Szymon Brzóska, czy Bartosz Smorągiewicz. Współpracuje również z wybitnymi choreografami wykonując na żywo muzykę do ich spektakli.

Izabela Buchowska
urodziła się w Olsztynie, tu także rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli. Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Poznaniu studiowała za granicą, m. in w Nowym Jorku, gdzie ostatni semestr studiów spędziła jako gościnna artystka w słynnej Julliard School. Swoje umiejętności doskonaliła także na wielu kursach mistrzowskich współpracując z wybitnymi osobowościami świata muzyki. Jako solistka i kameralistka koncertuje w Europie oraz USA.

Bezpłatne zaproszenia do odebrania w Oranżerii Kultury.
Kontakt: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel. 517 262 146