„Lato z Radiem” w Giżycku

Data wydarzenia: 04-08-2018
„Lato z Radiem” w Giżycku

4 sierpnia, sobota w godz. 9.00 – 12.00
Port Ekomarina Giżycko

„Lato z Radiem 2018” zawita do Giżycka! Już w sobotę, 4 sierpnia w Porcie Ekomarina dziennikarze „Jedynki” poprowadzą kolejny odcinek 47. edycji audycji Lata z Radiem. 

Ze słuchaczami i mieszkańcami Mazur spotka się Roman Czejarek. Podczas poszczególnych wejść będzie można posłuchać rozmów z organizatorami największych giżyckich wydarzeń. m. in. Witoldem Sokołem i Stanisławem Tołwińskim, którzy opowiedzą o Mazury AirShow! Na Mazury Airshow zaproszą także gen. Mirosław Hermaszewski, pierwszy Polak w kosmosie i Tadeusz Sznuk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, prezenter, pilot. Historię naszego regionu przybliży słuchaczom dr Robert Kempa, dyrektor Centrum Informacji Turystycznej w Giżycku. Apetyty zaostrzy rozmowa z Dorotą Malich, szefową kuchni Restauracji Łabędzi Ostrów oraz Restauracji Hotelu Masovia, laureatką konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo – Smaki Regionów. Sprawdzony sposób na upały przedstawi Roman Chomicz kierownik Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych w Giżycku. Na dobre kino w przepięknej scenerii zaprosi Małgorzata Kulas-Szyrmer kierownik Biura Promocji i Polityki Społecznej w Giżycku. O bezpieczeństwie nad wodą opowie Radosław „Wiśnia” Wiśniewski pracownik Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Wizyta „Lata z Radiem” zbiega się w czasie z Mazury AirShow, co oznacza, że można się spodziewać wielu ciekawych relacji prosto z centrum widowiska!

W miasteczku radiowym znajdą się wygodne leżaki i animacje przeznaczone dla słuchaczy m. in. koło fortuny i fotobudka!

Dodatkową, praktyczną atrakcją na miejscu, będzie możliwość wykonania badań słuchu w mobilnym wozie Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. W wozie odbywały się będą darmowe badania słuchu oraz konsultacje z lekarzami.

„Lato z Radiem” to nie jedyna audycja, która będzie emitowana na żywo z Giżycka. W piątek 3 sierpnia w „Sygnałach Dnia” (godz. 6.00-9.00), pojawi się zapowiedź wydarzenia przygotowana przez Patryka Michalskiego. Relacje reporterskie z „Mazury AirShow” zaplanowano również w sobotnich „Sygnałach Dnia” (godz. 8.40), „Przebojach Przyjaciół radiowej Jedynki” – początek ok. godz. 17.20, a także w audycji „Polska i Świat” (godz.22.10). Wydarzenie na żywo relacjonowane będzie również w Aktualnościach radiowej Jedynki w sobotę (godz. 14.00 i 19.00) oraz w niedzielę (godz. 8.00, 12.00 i 16.00). Informacji z Krainy Wielkich Jezior Mazurskich nie zabraknie też w „Niedzieli z Jedynką” (ok. godz. 13.45, tuż po emisji radiowej powieści „W Jezioranach”). Podsumowanie weekendu w Giżycku na antenie radiowej Jedynki odbędzie się w poniedziałek 6 sierpnia w programie „Sygnały Dnia” (godz. 13.40-14.00).

Zapraszamy!