Lato w Mojdach 2013

Data wydarzenia: 27-07-2013
Lato w Mojdach 2013

Festyn w Majdach organizowany jest nieprzerwanie od roku 1995. Rozpoczął swoją działalność od występu zespołu folklorystycznego z Francji i od razu został zauważony przez TVP, gdyż TELEEXPRES pokazał materiał z tej imprezy. Od samego początku organizatorem prezentacji jest Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie i Rada Sołecka wsi Majdy. Od roku 2011 do współorganizacji włączyło się bardzo prężnie działające Stowarzyszenie Majdy- Kręsk.

Od III edycji festynu filarem programu są występy zespołów folklorystycznych z całego świata- a to za sprawą współpracy z zespołem Warmia, który organizuje Międzynarodowe Dni Folkloru w Olsztynie i wypożycza na imprezę zaproszone zespoły. Dzięki temu na deskach gościły zespoły z całego świata i wszystkich kontynentów. W tym roku obejrzymy zespoły:
- BRAZYLIA - CTG QUERENCIA DE RIO VERDE
- BUŁGARIA - „KARDZALI”

Po koncercie zespołu odbędzie się tradycyjna zabawa pod gwiazdami na niecodziennym w tym miejscu od lat parkiecie, czyli skoszonej łące. W międzyczasie bedą organizowane  także tradycyjne bloki zabaw i konkursów dla dzieci, na które nieprzerwanie czekają nasi milusińscy- niejednokrotnie drugie pokolenie , czyli dzieci tych, którzy brali udział w zabawach kilkanaście lat temu. Jeżeli ktoś przyjeżdża od lat na festyn przyzwyczajony jest do tradycyjnego miejsca, czyli plaży- od ubiegłego roku odbywa się on na boisku sportowym, gdzie zaprowadzą państwa drogowskazy. Reasumując- 27 lipca wszystkie drogi prowadzą do Majd !

Zapraszamy !!!

Źródło: www.gok.stawiguda.pl
Fot. www.gok.stawiguda.pl