ŁAŁ Kultura w Ornecie

Data wydarzenia: 22-08-2014
ŁAŁ Kultura w Ornecie

Balonowe show, klaunady, szczudlarze, gigantyczne klocki MuBaBaO, konkursowe pokazy teatrów ognia oraz elektryzująca scena DJ’ska. Tak zapowiada się weekend 22-24 sierpnia w Ornecie. Trzy dni atrakcji, trzy dni szaleństwa, trzy dni emocji.

Drugą edycję Festiwalu rozpocznie tradycyjnie w piątek o godzinie 16.00 plenerowe plątanie balonów pod Ratuszem Miejskim. Uczestników powitają klauni z gigantycznymi bańkami, kredą i helową niespodzianką. Wieczorem o godz. 20.00 scenę za Miejskim Domem Kultury opanują Muzyczni Czarodzieje. Wystąpią Szuwax, Zdroyek, Rani De Rush, Pulse D, Peter B i Mar Cyk. Nad całością czuwał będzie Dj Luki.

Sobota szykuje się iście piekielnie bowiem do Ornety zjadą się grupy ogniowe z kilku województw. Swoją obecność na II Zlocie Kuglarskim zapowiedzieli: „Grupa JAMA” – Juchowska Aktywna Młodzież Alternatywna, „Fire Proud” z Morąga, Grupa Tancerzy Ognia „The Gremlins” z Dzierzgonia oraz braniewski „Miraż”.  Tego dnia uczestnicy Zlotu będą mieli okazję popracować pod okiem instruktorów Teatru Ognia LASCAR – zwycięzców Bałtyckiego Festiwalu Ognia 2012.

Późnym wieczorem ekipy zmierzą się ze sobą w konkursie fireshow i będą walczyć o nagrodę Grand Prix. Początek pokazów o godz. 22.00 pod halą Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ornecie.

W niedzielny poranek organizatorzy zapraszają na bajkowy program działań kreatywnych dla dzieci „Podróż na Wyspę Skarbów” z wykorzystaniem gigantycznych klocków MuBaBaO. Zajęcia wystartują o godzinie 10.00 w Hali OSIR - ilość miejsc jest ograniczona, koszt udziału w warsztatach wynosi 10zł/osoba. Szczegółowe informacje i bilety dostępne są w biurze Miejskiego Domu Kultury w Ornecie, ul. 1 Maja 45, tel. 55 242 10 39.

Festiwal zakończy się pod Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, gdzie od godz. 15.00 Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści prowadzić będzie swój autorski program dla małych i dużych.  Ponadto wszyscy zainteresowani będą mogli nie tylko zobaczyć pokaz umiejętności elbląskich kuglarzy-artystów, ale też spróbować swoich sił w żonglerce czy chodzeniu na szczudłach. Dodatkowo na placu pojawią się wielkie kule do Zorbingu oraz maty sumo.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę www.facebook.com/lalkultura.

Głównym organizatorem imprezy jest Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie.

Partnerzy: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie, Dj Luki, Spółdzielnia Socjalna IDEA oraz sklep kuglarski CRAZYTOYS.PL.

Patronat medialny: TVP Olsztyn, Radio Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Lidzbarska, Portal Kulturalny Warmii i Mazur eswiatowid.pl.

Źródło: MDK Orneta
Fot. MDK Orneta