Kortowiada 2018: Brodka kolejna gwiazdą juwenaliów

Data wydarzenia: 18-05-2018
Kortowiada 2018: Brodka kolejna gwiazdą juwenaliów

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Organizatorzy 59 edycji Kortowiady podali nazwisko kolejnej gwiazdy. W tym roku na najlepszych juwenaliach w Polsce zobaczymy Brodkę.

Brodka – polska wokalistka popowa. Z ostatniej artystycznej działalności artystki należy wspomnieć 30 maja 2012 roku, kiedy to ukazał się trzeci minialbum piosenkarki zatytułowany LAX, który został nagrany w Red Bull Studio w Los Angeles, a jego producentem został Bartosz Dziedzic. Pierwszą promującą je piosenką był utwór „Varsovie”, do którego powstał teledysk wyreżyserowany przez Antoniego Nykowskiego. Kolejnym singlem został numer „Dancing Shoes”. W 2013 roku piosenkarka została nominowana do Fryderyków 2013 w najważniejszych kategoriach: Artysta roku, Album roku (za LAX) oraz Utwór roku (za „Varsovie”). W tym samym roku została Kobietą Dekady „Glamour”. W 2014 roku album Granda uznany został najlepszą płytą nagrodzoną Fryderykiem w ostatnich 20 latach w kategorii Muzyka rozrywkowa.

Brodkę mieliśmy już przyjemność gościć podczas Kortowiady. Wystąpiła w 2012 roku zbierając bardzo pochlebne recenzje występu. W tym roku wystąpi 18 maja na Górce Kortowskiej.

Przypomnijmy artystów tegorocznej Kortowiady:

happysad, donGURALesko, DJ Antoine, Quebonafide, Dżem, Nocny Kochanek,
GROMEE, Romantycy Lekkich Obyczajów