Konkurs "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

Data wydarzenia: 17-02-2014
Konkurs "Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich"

Po raz siódmy ogłoszony został ogólnopolski konkurs „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”, organizowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, w którym nagradzane są najlepsze projekty z zakresu rozwoju turystyki, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, zagospodarowania przestrzeni publicznej oraz rewitalizacji, które otrzymały dofinansowanie z pieniędzy Unii Europejskiej. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 17 lutego 2014 r.W poprzednich edycjach zgłoszenia przesłało ponad 1100 projektodawców z całej Polski. Ze 130 nominacji wyłoniono dotychczas 42 zwycięzców.

Niemal co roku projekty z województwa warmińsko-mazurskiego odnoszą znaczące sukcesy. Wystarczy przypomnieć piątą edycję, w której Miasto Mrągowo i Aeroklub Krainy Jezior zdobyli nominacje za projekty „Mrągowo - wyrzeźbione miasto” i „Inauguracja Transgranicznej Turystyki Lotniczej”.

W tym roku nominacje zostaną przyznane w siedmiu kategoriach:
•         Rewitalizacja (np. obszary miejskie, poprzemysłowe i powojskowe, przestrzeń użytkowa)
•         Zabytek (np. obiekty sakralne, pałace, zamki, historyczne układy urbanistyczne)
•         Produkt promocyjny (np. wydawnictwo, portal, kampania promocyjna)
•         Obiekt turystyczny (np. hotel, restauracja, muzeum, centrum kongresowe)
•         Turystyka aktywna (np. ścieżki rowerowe, szlaki wodne, szlaki turystyczne, parki rekreacyjne, obiekty sportowo-rekreacyjne)
•         Turystyka transgraniczna i międzynarodowa (np. szlak turystyczny, portal turystyczny, punkt widokowy, projekt turystyczny oparty na współpracy międzynarodowej i transgranicznej)
•         Miejsce przyjazne dzieciom (np. parki tematyczne, ogródki jordanowskie, kompleksy rekreacji dziecięcej).

Nominowane i zwycięskie projekty będą zaprezentowane w albumie oraz przewodniku turystycznym. Główną nagrodą w konkursie są statuetki „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”, tablice pamiątkowe, dyplomy, a także zindywidualizowane pakiety promocyjne. Najlepsze projekty poznamy podczas uroczyści wręczenia nagród, która odbędzie się w Warszawie.Aby wziąć udział w konkursie, należy wypełnić i przesłać formularz zgłoszeniowy - do dnia 17 lutego 2014r. W przygotowaniu odpowiedzi na pytania i doborze materiałów ilustracyjnych pomoże poradnik „Jak poprawnie przygotować zgłoszenie”. Wszystkie dokumenty znajdują się stronach: www.funduszeeuropejskie.gov.pl oraz www.smartlink.pl.  Zapraszamy także do śledzenia profilu na Facebooku.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem:
Biuro Konkursu „Polska Pięknieje - 7 Cudów Funduszy Europejskich”
ul. Zjazd 2/4, 60-653 Poznań

Wersję elektroniczną formularza należy przesłać na e-mail: konkurs@smartlink.pl.

Źródło: W-M ROT
Fot. W-M ROT