Koncert Zespołu GOMOR - Iława

Data wydarzenia: 19-04-2019
Koncert Zespołu GOMOR - Iława

Zapraszamy 19 kwietnia do Iławy na ostry koncert  zespołu GOMOR, który powstał w 1988 roku w Poznaniu z inicjatywy ówczesnych technicznych Turbo & Wolf Spider i zadebiutował udanym i szokującym występem na Metalmanii 89'.

Z tego też okresu pochodzą pierwsze nagrania tego zespołu wydane przez Metal Mind Productions na składance Metalmania 89'. Po wielu latach zawieszenia Popcorn (Acid Drinkers) i Compass(Syndicate,RH Blue) na jednej z wielu imprez postanowili reaktywować GOMOR, co zaowocowało w 2012 r. nagraniem albumu "Apocalyptic Rise" który zawiera 11 ostrych i dynamicznych metalowo-rock’n’rollo'wych kompozycji w nurcie muzycznym a’la Motörhead.

Album został bardzo dobrze przyjęty przez media i słuchaczy na koncertach, a Gomor został okrzyknięty mianem „polskiego Motörhead”, głównie jest to zasługa wokalu Compassa który do złudzenia wpasowuje się w stylistykę śp.Lemmyego.

W roku 2015 skład zespołu uległ kolejnemu przeobrażeniu gdyż część muzyków nie mogło pogodzić działalności w swoich rodzimych zespołach, obecnie w składzie grają: Pedro Don Compasso vocal, Maciej ŻUK Żebrowski, bass - znany z takich bandów jak (Sweet Noise czy Bordello Acapello), Maciej Jahnz gitara - znany z ( Flapjack), Kuba Frydrych,gitara - znany z (Psychodancing – Macieja Maleńczuka oraz Ryba & The Wiches), Jarek Szczeciński perkusja oraz nowy gitarzysta Marek GOORAL Górecki.

Zespół GOMOR koncertuje i kontynuuje rockowe dzieło, a jego rozpoznawalną imprezą jest organizowany co rocznie od 5 lat GOMOR XMASS PARTY w Poznaniu, na którym zaprasza inne zespoły oraz promuje mniej znane(i nie tylko) zespoły rockowe.

Data wydarzenia: 19 kwietnia 2019

Miejsce: IOWA Music Bar, ul. Władysława Broniewskiego 3, 14-200 Iława.

Więcej informacji FB: www.facebook.com/gomorpl/

Źródło: www.facebook.com/gomorpl/