Koncert Szkoły Muzycznej YAMAHA

Data wydarzenia: 17-06-2018
Koncert Szkoły Muzycznej YAMAHA

Autor zdjęcia: kck kętrzyn

Na występ artystyczny Szkoły Muzycznej YAMAHA, zapraszamy w niedzielę 17 czerwca o godz. 14.00 , do kętrzyńskiego amfiteatru. Wstęp wolny!

Szkoła Muzyczna Yamaha w Kętrzynie powstała w 2003 roku. Mieści się w Domu Handlowym "Ilona" przy ulicy Wojska Polskiego 2. Prowadzą ją Joanna i Jacek Kwiatkowscy - absolwenci Akademii Muzycznej w Warszawie.

W lutym 2011 roku Szkoła została wyróżniona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jako "Miejsce Odkrywania Talentów". System Szkół Muzycznych Yamaha jest rozpowszechniony na całym Świecie. Jego początki sięgają roku 1954. To właśnie w Japonii zapoczątkowano nowy styl i jakość uczenia gry na instrumentach. Ten proces cały czas jest doskonalony poprzez nieustanne badania i wymianę doświadczeń pomiędzy szkołami.

Tu mała ciekawostka. Wszystkie Szkoły Muzyczne Yamaha na całym świecie wyglądają bardzo podobnie. Oprócz wyglądu zewnętrznego - kolorystyka, wystrój wnętrza - funkcjonują w ten sam sposób.

Do dnia dzisiejszego, na terenie całego świata, liczba uczniów w systemie Szkół Muzycznych YAMAHA sięga prawie 700 000. Do ich dyspozycji pozostaje 6 000 placówek oraz około 20 000 nauczycieli, a mury Szkół Muzycznych YAMAHA opuściło już ponad 5 milionów uczniów. Jest to jedna z największych organizacji tego typu na świecie.

A wszystko to w imię wspaniałej zasady: "Bawmy się muzyką!"Na występ artystyczny Szkoły Muzycznej YAMAHA, zapraszamy w niedzielę 17 maja o godz. 14.00 , do kętrzyńskiego amfiteatru. Wstęp wolny!