Koncert piosenek Bułat Okudżawa "Najpiękniejsze pieśni i ballady" - Nidzica

Data wydarzenia: 10-03-2019
Koncert piosenek Bułat Okudżawa "Najpiękniejsze pieśni i ballady" - Nidzica

Zapraszamy 10 marca 2019 roku do Nidzickiego Zamku na koncert zespołu Piramidy, który będzie wykonywał "Najpiękniejsze pieśni i ballady" Bułata Okudżawy. Bez wątpienia na jego głosie i pieśniach wychowały się miliony Polaków. Śpiewał tak, że w naszych sercach przemijały wszelkie problemy. Bardzo lubił Polskę oraz Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Warto więc ocalić od zapomnienia i zaprezentować ten program muzyczny.

"Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady" to jedyny taki koncert, oparty na twórczości wybitnego, rosyjskiego barda, w którym muzycy wybrali najbardziej znane utwory, będzie można usłyszeć np.: Pieśń gruzińską, Piosenkę o papierowym żołnierzyku, Balonik, Wybaczcie piechocie, Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się,

Trzy miłości, Aleksander Siergiejewicz Puszkin, Ostatni trolejbus, Pieśń o żołnierskich butach, Majster Grisza, Piosenkę o Arbacie i wiele innych doskonale znanych i lubianych piosenek. Czeka Was 80 minut wzruszeń, zadumy, uśmiechów, powrotu do lat młodości oraz niesamowitych emocji przekazywanych przez trójkę muzyków kochających twórczość Bułata Okudżawy tak samo jak Wy.

W maju 2017 roku nakładem wydawnictwa MTJ z Warszawy, ukazała się płyta pod przewrotnym tytułem "Krótka płyta o Okudżawie". To album nagrany w gitarowych, akustycznych aranżacjach. Znajduje się tam nie tylko "Modlitwa" czy "Puszkin", można tam usłyszeć też mniej znane utwory m.in. "Piosenkę o młodym huzarze" w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

W listopadzie 2018r. Artyści z zespołu Piramidy dostąpili wielkiego zaszczytu i wraz z rosyjskimi gwiazdami piosenki i estrady wystąpili  na galowym koncercie poświęconym Bułatowi Okudżawie w ogromnej sali koncertowej im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie. Występ odbył się na zaproszenie Olgi Okudżawy.

Data wydarzenia:  10 marca 2019 o godz. 18:00
Sprzedaż biletów do: 10 marca 2019 o godz. 17:00

Więcej informacji i zakup biletów:  www.kupbilecik.pl
                                                                 www.rozmowazpiramidami.pl
                                                                 www.facebook.com/piramidyofficial/
Ceny biletów: 35 PLN

Miejsce: Zamek w Nidzicy - Sala Rycerska Zamkowa 2, Nidzica
Więcej informacji i zakup biletów:  www.kupbilecik.pl
                                
Źródło: www.kupbilecik.pl