Koncert „by Świat usłyszał" po raz szósty

Data wydarzenia: 27-05-2018
Koncert „by Świat usłyszał" po raz szósty

Koncert odbędzie się w ostródzkim amfiteatrze 27 maja

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Koncert „…by Świat usłyszał” odbędzie się już 27 maja w Ostródzie. W tym roku organizatorzy szykują małe zmiany, co ma dostarczyć odbiorcom i uczestnikom wydarzenia, niezapomnianych przeżyć.

Ostródzkie Stowarzyszenie „…by świat usłyszał” organizuje po raz szósty koncert ewangelizacyjny po tą samą nazwą. W tym roku Stowarzyszenie postanowiło zamienić koncert na festiwal. Dotychczas deski ostródzkiego amfiteatru gościły jeden zespół. Tym razem jest to trzech artystów. Każdy z nich wprowadza nową jakość w ewangelizację, każdy ma swoją nietuzinkową formę przekazu. Znani bardziej lub mniej, na pewno dostępni dla każdego z nas.

Koncert poprowadzi Grzegorz Kasjaniuk - dziennikarz, publicysta i ewangelizator. Związany z Polskim Radiem Olsztyn, ma na swoim koncie także publikację „Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków – na trudne czasy”.
Warsztaty dla dzieci w tym roku poprowadzą Siewcy Lednicy znani ze spotkań na polach Lednickich. To oni animują śpiewem i muzyką wydarzenie, które skupia wokół tysiące młodych ludzi nie tylko z Polski, ale i z całego świata.

Inspiracją dla siewcowej muzyki i tekstów są Pismo Święte oraz słowa św. Jana Pawła II, duchowego opiekuna Spotkań Lednickich. Tak powstawały utwory: „Tak, tak, Panie”, „Ojciec”, „Nasze oczekiwanie” i wiele innych. Siewcy są również autorami Litanii do św. Jana Pawła II, melodii Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Pieśni Pielgrzyma na Światowe Dni Młodzieży 2016 w Krakowie „Jezu, ufam Tobie!”.

PAX a właściwie Michał Bukowski to dwudziestojednoletni, młody raper i profilaktyk, człowiek o ogromnym sercu do młodych ludzi. Inspiruje do rozwoju pasji i talentów, przedstawiając życie jako niesamowitą przygodę, której każdy może doświadczyć!
Kwestię warsztatów dla młodzieży i dorosłych przyjął na siebie zespół Play&Pray, jedna z ciekawszych formacji młodego pokolenia na rynku muzyki chrześcijańskiej. Ich muzyka to fuzja wielu gatunków nowoczesnej muzyki rozrywkowej oscylującej wokół praise&worship.

Zapraszamy na kolejne, wyjątkowe wydarzenie już 27 maja do ostródzkiego amfiteatru. Zaczynamy o godzinie 17!
Zainteresowani mogą wziąć udział w warsztatach z ww. wykonawcami. Informacje na stronie www.byswiatuslyszal.pl
Głównym partnerem organizacyjnym wydarzenia jak co roku jest Miasto Ostróda.