Koncert ARCI (feat. Dobosz) i Daniel Vinicius

Data wydarzenia: 18-05-2018
Koncert ARCI (feat. Dobosz) i Daniel Vinicius

Autor zdjęcia: Arci

18 maja o godz. 19.30 w reszelskim zamku zabrzmią rytmy reggae, dancehall i hip hop.

Na scenie wystąpią:

ARCI:
Artaszes Barojan znany jako ARCI, urodził się 1981 roku w Erwaniu w Armenii. Kilkanaście lat temu wraz z rodzicami i młodszym bratem Dawidem przyjechali do Polski na opolszczyznę, gdzie mieszkają do dziś. Te lata w Polsce sprawiły, że Arci świetnie odnalazł się w polskiej kulturze choć początki były zabawne.
Arci z uśmiechem wspomina pierwsze lata adaptowania się do całkowicie nowej kultury. Sam śmieje się wspominając, że gdy po raz pierwszy zobaczył Fiata 126p pomyślał, że to samochód jednoosobowy.

Dziś Arci świetnie posługuje się językiem polskim i odnajduje się w naszej kulturze. Mimo tego, że dobrze czuje się w Polsce, pozostaje wierny swym korzeniom i w swej twórczości często nawiązuje do Armenii.
Arci od ponad 10 lat zajmuje się muzyką. Nagrał kilka płyt w tzw. podziemiu. W 2007 roku ukazała się jego pierwsza legalna płyta zatytułowana „Ratuj swoja duszę”, która spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Jego muzyka to połączenie dobrego, rdzennego hip-hopu z melodyjnym reggae. Kobiece wokale i eksperymentalne brzmienia inspirowane ojczyzną Arciego sprawiają, że jego muzyka zdecydowanie się wyróżnia. Twórczość Arciego to również bardzo dobrze przemyślane i świetnie zarapowane i wyśpiewywane testy. Jak sam Arci przyznaje jego inspiracją do tworzenia jest osoba Jezusa Chrystusa. Dzięki temu przekaz twórczości Arciego jest niezwykle pozytywny i pełen nadziei. Arci nie boi się nazywać rzeczy po imieniu i obnaża kłamstwa i błędy systemu tego świata.

Po sukcesie pierwszej płyty nie trzeba było długo czekać na kolejny krążek Arciego. Premiera kolejnej „Porzucam Babilon” odbyła się w połowie kwietnia 2009. Tym razem Arci swoje hip-hopowe reggaujące klimaty uzupełnia elementami Dance- hallu i Dabu.
Arci ma na swoim koncie niezliczoną liczbę koncertów. Przede wszystkim w Polsce ale i za granicą. W 2008 roku wystąpił na Slot Art Festival jako support światowej sławy zespołu Christafari. Wystąpił też na scenie koncertowej na Fesivalu Song of Songs. Potem przyszedł czas na kolejne koncerty, kolejne nagrania. Arci nie stoi w miejscu. Nigdy nie wiesz czym i kiedy Cię zaskoczy.

https://www.youtube.com/watch?v=hge9f8cCHxE
https://www.youtube.com/watch?v=uviSUUS0z78

DOBOSZA nikomu w Reszlu przedstawiać nie trzeba. TYm razem Jacek Doboszewski podbije kilka fajnych rytmów ARCIEMU na swoich bębnach.
Jacek Doboszewski w 94 roku założył zespół " oczyszczenie " - pierwszy skład reggaeowy w Reszlu. Potem nastała przez lata lawina innych zespołów w których był perkusistą m.in zespół Sunrise, Walden, 17 kwietnia, Warriors in The Babilon, współtworzył i zakładał zespół Ukryta Strona Miasta, również grał w fajnym składzie Jah Light (m.in koncert na Reszeliadzie) oraz Regres, Sto procent dźwięku. Przez pewien czas współpracował i grał na kongach w zespole Dobra Siła z Węgorzewa (koncert na Kortowiadzie w Olsztynie, koncert na imprezie "Luźne Granie" , Stare Juchy Sound System i kilka innych). Przez dłuższy czas również jako wokalista i bębniarz udzielał się w kapeli reggae dub Pulse Generation. Ma na koncie ponad 150 koncertów z tymi kapelami. Zagrał m.in na słynnym festiwalu Reggae Skanking z zespołem Walden, w Węgorzewie w 98 roku oraz na innych fajnych festiwalach (m.in Stare Juchy Sound System , Przystanek Gołdap itp.). Oprócz tego prowadzi od czasu do czasu warsztaty bębniarskie dla dzieci i młodzieży. W zespołach tych działał jako perkusista i perkusjonalista, również śpiewał ("Pulse Generation"). Razem z zespołem Pulse Generation zagrał koncert w Radiu Olsztyn. Współpracował również z chłopakami z Green Zone z Reszla ( Balcer, Maniek, Czyżu). Miał przyjemność zagrać kilka koncertów z Darkiem Malejonkiem, legendą polskiej sceny reggae. Uczestniczył w wielu projektach muzycznych, w których udzielał się jako bębniarz i perkusista.

Jako support wystąpi znany również reszelanom Daniel Vinicius https://www.facebook.com/DanielSilvaMusic1/
Daniel pochodzi z niezwykle bogatego kulturowo i szczególnie muzycznie stanu Bahia na północnym wschodzie Brazylii. Od dziecka fascynował się muzyką, początkowo zgłębiał różnorodne gatunki muzyki brazylijskiej, a z czasem zakochał się w reagge, do którego do dzisiaj pała wielką miłością. Daniel jest samoukiem, który zawsze marzył o studiach muzycznych. Pragmatyzm życia w Brazylii sprawił, iż Daniel ukończył studia inżynierskie, a miłość do Polki zawiodła go aż do Ekwadoru, w którym razem z Moniką prowadzi słynny hostel ekologiczny. W swojej muzycznej karierze Daniel podróżował intensywnie po Brazylii, zarówno ze swoim zespołem Ramanaia, jak i występując solo. Przez lata Daniel radował publikę w stanach Bahia, Sao Paulo i Rio, gdzie regularnie grywał na Lapie, Copacabanie i Santa Teresie. Od 4 lat Daniel jest czołowym muzykiem słynnej miejscowości turystycznej Montanita, w Ekwadorze, gdzie gra regularnie do 5 koncertów tygodniowo. To jednak Polska zaskoczyła go najmocniej, przyjmując jego twórczość z niezwykłym entuzjazmem od pierwszych godzin po przylocie z Ekwadoru. Ulubione gatunki muzyczne Daniela to samba, bossanova, MPB (musica popular brasileira), reggae, ale w jego repertuarze znajdują się również ciekawe aranżacje muzyki pop, rock oraz muzyki surferskiej. Daniel dodaje okrasy swojej muzyce i śpiewowi oryginalnymi, stwarzanymi na bieżącą podkładami na looperze. Obecnie Daniel planuje zostać w Polsce ze swoją Polską żoną i ekwadorską córeczką i bardzo liczy na ciepłe przyjęcie, tak jak miało to miejsce do tej pory w Warszawie i w Reszlu.
WSTĘP: 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu.