Kolejna seria biegowych imprez w Olsztynie. Czas na... las!

Data wydarzenia: 06-10-2018
Kolejna seria biegowych imprez w Olsztynie. Czas na... las!

W lesie nad jeziorem Długim ponownie pojawią się uczestnicy ogólnopolskiego, biegowego przedsięwzięcia z cyklu City Trail. Pierwszy bieg w Olsztynie już 6 października.

Jesień to początek cyklu biegowego City Trail, który odbywa się w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu.

Sezon na City Trail rusza już 29 września, jednak w Olsztynie biegacze pojawią się nieco później – 6 października. Tradycyjnie, biegacze zbiorą się nad jeziorem Długim, a 5-kilometrowa trasa biegu prowadzić będzie leśnymi ściekami wokół tego akwenu.

Terminy sezonu 2018/2019 w Olsztynie:

6 października

3 listopada

1 grudnia

5 stycznia

9 lutego

9 marca

City Trail to bieg nie tylko dla dorosłych. Zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior są skierowane do dzieci w każdym wieku. Dystanse są różne dla każdej kategorii wiekowej. Najmłodsi – mający mniej niż 5 oraz w wieku 6-7 lat – biegają 300 m (kategorie D0 i D1). Nieco starsi – 8- i 9-latkowie (kategoria D2) – mają do pokonania 600 m. Dzieci w wieku 10-12 lat (kategoria D3) pokonują 1 km, natomiast młodzież od 13 do 15. roku życia (kategoria D4) startuje na 2 km.

Szczegóły i opłaty startowe na stronie organizatora ->