Jeźdźcy i amazonki spotkają się w Janiszach

Data wydarzenia: 06-10-2018
 Jeźdźcy i amazonki spotkają się w Janiszach

Autor zdjęcia: Kamil Mróz

Po raz kolejny Stajnia Janisze zaprasza na cykliczną imprezę pod nazwą "Hubertus". Tym razem miłośnicy koni spotkają się w Janiszach 6 października.

Hubertus to święto leśników, myśliwych i jeźdźców, których patronem jest św. Hubert. Impreza ta ma za zadanie promowanie aktywnego wypoczynku na łonie natury i sportu jeździeckiego. Jest to okazja do dobrej zabawy na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Hubertus umożliwia również integrację pomiędzy jeźdźcami i miłośnikami koni, a także całymi ich rodzinami. W tym roku podczas Hubertusa w Stajni Janisze znów zapowiada się doskonała zabawa.

— Impreza po raz kolejny odbywa się już trzeci rok pod honorowym patronatem Wójta Gminy Ełk. Zaczynamy gonitwą za lisem dla dzieci o godzinie 12:30. Później ta sama konkurencja dla młodzieży — mówi Monika Klepacka ze Stajni Janisze. — W programie mamy też pokaz szkolenia psów, kadryl konny. Ukoronowaniem będzie Bieg św. Huberta o Puchar Wójta Gminy Ełk, który planowo rozpocznie się o godzinie 15:00. Po zmroku zapraszamy na spektakl ognia w wykonaniu formacji JAMA.

Wstęp na imprezę w sobotę 6 października jest darmowy. Patronem medialnym jest gazeta "Rozmaitości Ełckie".