Jesienny Bieg Warmów w Galinach

Data wydarzenia: 03-10-2015
Jesienny Bieg Warmów w Galinach

Piękne tereny, malownicza trasa, czyste powietrze - Jesienny Bieg Warmów w Galinach to idealny sposób na aktywny wypoczynek na łonie pięknej, warmińskiej natury.

Jak onegdaj Warmowie po polu biegali…

Jesienny Bieg Warmów to czwarta już impreza tego typu organizowana w Galinach. Podobnie jak inne wydarzenia sportowe ma promować zdrowy tryb życia i aktywność na świeżym powietrzu. Udział w biegu może wziąć każdy, kto chce się zmierzyć ze sobą oraz z innymi uczestnikami pokonując jedną z trzech tras – o różnych długościach. O tym, czy będzie to kilometr czy dziesięć kilometrów, decyduje wiek uczestnika.

Biegiem sławić piękno Galin…

Biegowe szaleństwo ogarnęło już cały kraj. Biegają wszyscy i wszędzie. Wystarczą dobre chęci biegacza. W przypadku imprez biegowych potrzeba czegoś więcej. Potrzeba kogoś, kto zechce takie zawody zorganizować. Zależało nam na imprezie, najlepiej cyklicznej, która nie dość, że przyczyni się do czegoś dobrego, promować będzie zdrowy tryb życia, to jeszcze rozsławi piękno Galin – wyjaśnia skarbnik stowarzyszenia przyjaciół „Nasze Galiny” – Jacek Boruch. „Nie trudno było wybrać dyscyplinę. Biegi są bardzo popularnym sportem także w Galinach – dodaje Boruch.

Dla każdego… inny dystans

Podobnie jak w ubiegłym roku trasa biegu przebiegać będzie przez malowniczy Szlak Trzech Stawów na terenie Pałacu i Folwarku Galiny - gospodarza imprezy. Organizatorzy przygotowali dla zawodników następujące dystanse: 1 km, 2,5 km,  5 km oraz 10 km. Biegacze podzieleni będą na następujące kategorie wiekowe:

Osoby w wieku 12 lat i młodsi – dystans 1 km
Osoby między 13 – 15 lat – dystans 2,5 km
Osoby pow. 15 lat – 5 km lub 10 km

Sposób na jesienny weekend

Impreza to nie tylko sportowe zmagania, ale również sposób na miłe spędzenie dnia wolnego od pracy i nauki. „Pomyśleliśmy również o tych, którzy przyjadą kibicować.” – zachęca Jacek Boruch. „Nie zabraknie muzyki, kiełbasek prosto  z ogniska, oraz okazji do odkrywania uroków Majątku Galiny – na terenie którego organizowane są zawody – dodaje.

Na najlepszych zawodników czekają nagrody. Za pierwsze trzy miejsca w poszczególnych kategoriach wręczane będą puchary lub statuetki. Dodatkowo osoby które zajmą pierwsze miejsca  K i M w biegu na 5 000 oraz 10 000 m otrzymają nagrody ufundowane przez Pałac i Folwark Galiny oraz firmę kosmetyczną BELL.

3 października spotykamy się na starcie

Zgłoszenia do udziału w biegu przyjmowane będą online za pośrednictwem Internetowego Systemu Zgłoszeń pod adresem:

Rejestracja internetowa potrwa do 2 października 2015. Po tym terminie zawodnicy będą mogli rejestrować się w dniu imprezy, od godziny 09:30 do 11:30 w Biurze Zawodów w Pałacu i Folwarku Galiny.

Więcej informacji na stronie: http://www.facebook.com/naszegaliny, pod telefonem 89 761 21 67 oraz adresem mailowym j.boruch@palac-galiny.pl


Organizatorami Jesiennego Biegu Warmów są Stowarzyszenie Przyjaciół Galin „Nasze Galiny” oraz Akademia Ruchu w Bartoszycach.

PROGRAM ZAWODÓW

09.30 - otwarcie biura zawodów (wydawanie numerków startowych dla zarejestrowanych zawodników, dodatkowa rejestracja zawodników, pobieranie opłat startowych)
12.00 - uroczyste otwarcie zawodów
12.15 - bieg dziewcząt  - kategoria poniżej 13 lat - 1 000 m
12.30 - bieg chłopców  - kategoria poniżej 13 lat - 1 000 m
12.45 - bieg dziewcząt  - kategoria 13 - 15 lat – 2 500 m
13.15 - bieg chłopców  - kategoria 13 - 15 lat – 2 500 m
13.45 - bieg na dystansie 5 000 m kobiet i mężczyzn – kategoria pow. 15 lat
15.30 - bieg na dystansie 10 000 m kobiet i mężczyzn - kategoria pow. 15 lat
16.30 - podsumowanie biegów, rozdanie nagród i zakończenie zawodów

Źródło: www.palac-galiny.pl