Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich Giżycko

Data wydarzenia: 02-07-2017
Jarmark św. Brunona i Święto Miast Partnerskich Giżycko

W niedzielę 2 lipca na plaży miejskiej w Giżycku

Jarmark św. Brunona

i ŚWIĘTO MIAST PARTNERSKICH

„NA STYKU KULTUR”

Zapraszamy – będą kulinaria, rękodzieło i międzynarodowe występy artystyczne

W pierwszy weekend lipca tradycyjnie w Giżycku Jarmark św. Brunona, któremu towarzyszyć będzie druga edycja wielokulturowego Święta Miast Partnerskich w Giżycku. Na Jarmarku nie zabraknie artystycznego rękodzieła i tradycyjnych wyrobów kulinarnych, podobnie jak w latach ubiegłych zaprezentuje się kilkadziesiąt stoisk. W ramach wydarzenia wyeksponowane będą również stoiska miast partnerskich Giżycka – z ukraińskiego Dubna, Trok na Litwie i Grodziska Mazowieckiego. Na scenie wystąpią zespoły zarówno z Polski jak i zagranicy, by przybliżyć mieszkańcom Giżycka oraz turystom język, gwarę, tradycyjne pieśni oraz tańce naszych partnerów. Zapowiada się barwne, radosne, przepełnione przyjaźnią i tolerancją święto odmiennych kultur.

W programie:

godz. 13.00 – 13.15 – oficjalne otwarcie imprezy przez burmistrza Giżycka Wojciecha Iwaszkiewicza wspólnie z przedstawicielami miast partnerskich – Trok na Litwie, Dubna na Ukrainie oraz Grodziska Mazowieckiego, prezentacja zespołów artystycznych z miast partnerskich.

godz. 13.15 – 16.00 – wystąpią zespoły z Dubna, Trok, Grodziska Mazowieckiego i Chór z Kwerfurtu w Niemczech, godz. 15.00 KRYWAŃ

Stoiska od godz. 13.00. Zakończenie imprezy ok. godz. 16.30.

WSTĘP WOLNY

Fot. Tomasz Karolski