IV Regionalny Festiwal Runa Leśnego

Data wydarzenia: 07-09-2013
IV Regionalny Festiwal Runa Leśnego

Wrzesień kojarzy się nam wszystkim z grzybobraniem, a więc jet to również znakomita pora na rywalizację podczas Regionalnego Festiwalu Runa Leśnego. W tym roku odbędzie się on 7 września (sobota) na Placu Daszyńskiego w Piszu i poprowadzi go dr Grzegorz Russak.

Zgłoszone do konkursu ekipy, zarówno kucharzy profesjonalnych, jak i amatorów, będą zmagały się w przygotowaniu potraw z grzybami – zupy i dania głównego. W kulinarnej rywalizacji wezmą udział restauracje, gospodarstwa agroturystyczne i punkty gastronomiczne. W powietrzu unosić się będą wspaniałe zapachy. Prezentowane będą również nalewki wyprodukowane z bogactw runa leśnego. Zgromadzona publiczność, po degustacji, wyłoni najlepszą ich zdaniem zupę grzybową.

Będzie też coś dla ducha. W programie przewidziane są atrakcje dla dzieci i koncert lokalnych zespołów muzycznych. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny, a jeśli ktoś nie zdecyduje się na przybycie na niego będzie mógł obejrzeć go w internecie na stronie: www.warmia.mazury.pl.

W PROGRAMIE:

12.00 - 14.00 - Konkurs "Na najlepszą potrawę z grzybami" - kategoria osoby fizyczne

13.30 - 15.00 - Konkurs publiczności "Na najlepszą potrawę z grzybami"

14.30 - 16.30 - Konkurs "Na najlepszą potrawę z grzybami" - kategoria restauracje, gospodarstwa agroturystyczne, inne punkty gastronomiczne

14.30 - 15.30 - "Konkurs nalewek leśnych"

16.30 - 17.00 - Prezentacja Piskich Form Artystycznych

17.00 - 17.30 - Ogłoszenie wyników konkursów kulinarnych oraz wręczenie nagród

17.30 - 18.30 - Program dla dzieci - Gość z Krainy Krasnoludków (Krasnoludek Piksel z Programu BUDZIK TVP 1)

Prowadzenie części kulinarnej - dr Grzegorz Russak

Źródło: www.pisz.pl
Fot. www.pisz.pl