I Piski Duathlon Leśny

Data wydarzenia: 21-09-2013
I Piski Duathlon Leśny

Gmina Pisz i Nadleśnictwo Pisz zapraszają do udziału w zawodach biegowo-rowerowych pn. „Piski Duathlon Leśny”, które odbędą się 21 września w Wiartlu k/Pisza. Podobne zawody nie odbywały się do tej pory na terenie Powiatu Piskiego. Zawody odbędą się w formie wyścigu.

Zawodnicy będą rywalizować w biegu przełajowym – 4 km i następnie w wyścigu kolarskim XC – 16 km. Konkurencje będą następowały bezpośrednio po sobie bez zatrzymywania czasu. Liczba uczestników — maksymalnie 50 osób, uczestnicy powyżej 16 roku życia. Podział na dwie kategorie wiekowe wśród mężczyzn: M (1973 i młodsi) i S (1972 i starsi) oraz open kobiet. Wybrany zostanie także najlepszy mieszkaniec Gminy Pisz.

Wpisowe 10 zł. Zapisy od godz. 11.00 w dniu imprezy.

Trasa rywalizacji będzie poprowadzona malowniczymi drogami leśnymi i ścieżkami brzegami jezior. Impreza skupi zawodników z północno-wschodniej Polski. Wyścig wymaga dobrego przygotowania kondycyjnego, a zarazem będzie widowiskowa dla kibiców. Impreza wpisze się w Gminne Obchody Dnia bez Samochodu i Obchody Międzynarodowego Roku Lasów ONZ.

Informacje: www.pisz.pl/piskiduathlon, tel. 503 364 444.

Źródło: www.pisz.pl
Fot. www.pisz.pl