I Oleckie Święto Miodu

Data wydarzenia: 27-07-2014
I Oleckie Święto Miodu

27 lipca zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w I Oleckim Święcie Miodu.

Od godz. 13.00 do 18.00 na centralnym placu w mieście funkcjonować będzie miasteczko „mlekiem i miodem płynące”. Warto skorzystać z oferty  imprezy, która proponuje m.in. kiermasz pysznych i zdrowych miodów, warsztaty dla dzieci oraz część edukacyjną na wystawie pszczelarskiej.

W  programie znalazły się również koncerty takich zespołów jak: The Dance, In Factor, Summer Night, Mr. Night, Replay, które wykonają  covery przebojów polskiej i światowej sceny muzycznej.

Zapraszamy na stoiska z produktami lokalnymi m.in. stoiska z miodem, pyłkiem pszczelim czy wyrobami z wosku oraz  rękodziełem ludowym. Dzieciom proponowany jest udział w warsztatach ceramicznych i plastycznych oraz pokaz lepienia na kole garncarskim.

Wszystkim chętnym rekomendowana jest również wystawa pszczelarska. W ramach tego przedsięwzięcia zobaczycie Państwo nie tylko ule i urządzenia powiązane z pozyskiwaniem miodu ale również przeczytacie wiele ciekawostek i interesujących informacji związanych z pszczelarstwem.

Organizatorem imprezy jest  Gmina Olecko we współpracy z  Oleckim Stowarzyszeniem  Mellifera, Oleckim Stowarzyszeniem Pszczelarzy „Pszczółka, Państwową Powiatową Strażą Pożarną, Ochotniczą Strażą Pożarną w Lenartach.

Źródło: www.olecko.pl
Fot. www.olecko.pl