I Braniewski Festyn Służb Mundurowych

Data wydarzenia: 20-09-2014
I Braniewski Festyn Służb Mundurowych

To będzie wystrzałowe, ale bezpieczne spotkanie. Służby mundurowe Powiatu Braniewskiego połączyły siły i postanowiły zorganizować wspólny pokaz  swoich działań. W sobotę, 20 września zapraszają na Mundurówkę czyli I Braniewski Festyn Służb Mundurowych. W godz. od 10.00 do 16.00 w Amfiteatrze Miejskim w Braniewie zaprezentują się społeczeństwu: straż graniczna, służba więzienna, straż pożarna, wojsko i policja.

Każda ze służb przygotowała kilkudziesięciominutowy pokaz swoich działań.  I tak np.: policjanci z Braniewa przeprowadzą tresurę psów służbowych, strażacy dadzą pokaz udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzą też działania ratownicze. Żołnierze  z 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej dadzą pokazy musztry paradnej i walki wręcz. Będą też symulowane działania saperów związane z podejmowaniem niewybuchów i koncert sobowtóra Michaela Jacksona.

Służba Więzienna oprócz pokazu technik samoobrony, zaprezentuje swoje działania interwencyjne polegające na: obezwładnianiu osób agresywnych w celi mieszkalnej i  użyciu szyków specjalnych na placu spacerowym.  Warmińsko – Mazurski Oddział Straży Granicznej przygotował natomiast pokaz umiejętności funkcjonariuszy w zwalczaniu przestępczości granicznej.

Oprócz działań dynamicznych każda ze służb będzie  miała swoje stoisko promocyjne, pokaże też swój sprzęt.  Dodatkową atrakcją będzie też kuchnia polowa, która serwować będzie wojskową grochówkę i strażacki żurek. Na zakończenie festynu o godz. 15.00 na scenie Amfiteatru Miejskiego w Braniewie wystąpi zespół The CASSINO.

Organizatorami I  Braniewskiego Festynu Służb Mundurowych są : 9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Komenda  Powiatowa Policji w Braniewie, Zakład Karny w Braniewie, Placówka Straży Granicznej w Braniewie, Placówka Straży Granicznej w Grzechotkach.

Partnerzy: Starostwo Powiatowe w Braniewie, Urząd Miejski w Braniewie, Braniewskie Centrum Kultury, Administracja Budynków Komunalnych.

Patroni medialni: Ikat  Gazeta Braniewska, Portal Braniewo, Telewizja Elbląska.

Źródło: www.braniewskiecentrumkultury.pl
Fot. www.braniewskiecentrumkultury.pl