Gwiazda Mazurska 2013

Data wydarzenia: 30-05-2013
Gwiazda Mazurska 2013

30 maja (czwartek) odbędzie się „Maraton Gwiazda Mazurska” - cztery dni rowerowej przygody. Ten wyjątkowy czterodniowy maraton rozgrywany w malowniczych, mazurskich miejscowościach z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest jedyną w Polsce imprezą rowerową, składającą się z etapów i polecaną całym rodzinom, bez limitu wiekowego dla dzieci.

W tym roku Gwiazda rozpocznie się jazdą indywidualną na czas w Szczytnie, w kolejnych dniach odwiedzi Jedwabno, Purdę oraz Nidzicę. Trzy dystanse zagwarantują, że każdy uczestnik solo lub z dzieckiem znajdzie odpowiednią trasę dla siebie.

Organizatorem maratonu jest Cezary Zamana, znany i ceniony kolarz, zwycięzca Tour de Pologne, który jak nikt inny potrafi dzielić się swoją rowerową pasją. Zawodnicy „Gwiazdy Mazurskiej” pojadą trasami wybranymi i ocenionymi pod względem atrakcyjności i bezpieczeństwa właśnie przez Cezarego.

30.05.2013 (czwartek) - Szczytno
13:00 - 17:00 - biuro zawodów / rejestracja (baza wodna, ul. Spacerowa 2)
16:00 - Start pierwszego zawodnika jazdy indywidualnej na czas wokół Jeziora w Szczytnie
19:00 - Rozpoczęcie oficjalnych dekoracji w poszczególnych kategoriach
19:30 - odprawa techniczna zawodników

Do dyspozycji zawodników na maratonach dostępne będzie miasteczko rowerowe. Od tego roku dla komfortu uczestników znajdzie się tam catering, dostępny również na polu namiotowym. W razie problemów z rowerem będzie można skorzystać z obecnego na miejscu serwisu. Baza z polem namiotowym dla startujących zlokalizowana zostanie w Jedwabnie. Piękne widoki, sprawdzone, malownicze trasy, świetna rodzinna zabawa, to wszystko czekać będzie na uczestinków maratonu.

Szczegółowe informacje na: www.mazoviamtb.pl

Źródło: UM Szczytno
Fot. UM Szczytno