Festiwal Teatrów Amatorskich Warmii i Mazur TEATROWISKO Dobre Miasto 2017

Data wydarzenia: 10-06-2017
Festiwal Teatrów Amatorskich Warmii i Mazur TEATROWISKO Dobre Miasto 2017

Towarzystwa Kultury Teatralnej Warmii i Mazur w Olsztynie oraz Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Dobrym Mieście organizują XI edycję Festiwalu Teatrów Amatorskich Warmii i Mazur Teatrowisko  – 2017 w dniu 10 czerwca 2017 roku o godz. 16,00 w dobromiejskiej Stodole Kultury, ul. Górna 22.

Coroczny festiwal prezentuje wybrane przez Radę Artystyczną TKT  najlepsze   amatorskie zespoły teatralne, nagradzane na przeglądach i festiwalach wojewódzkich  i ogólnopolskich. Prezentacja nie ma charakteru konkursowego, stanowi przegląd dorobku teatrów w obecnym sezonie artystycznym.

Do udziału w tegorocznym Festiwalu Rada Artystyczna zaprosiła: Teatr „AMOŻE” z Gminnego Ośrodka Kultury w Samborowie ze spektaklem „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi w reżyserii Anny Gętwickiej, laureata Srebrnego Bakcyla 2017 Przeglądu Teatralnego w Bartoszycach, Łukasza Jędrysa z Olsztyna z autorskim recitalem, zdobywcą wielu nagród w konkursach ogólnopolskich poezji śpiewanej, Teatr „Przebudzeni” z Ostródy działający przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ze spektaklem „Szatnia” prezentowanym z powodzeniem na festiwalach i przeglądach m.in.: w Wołominie, Zgierzu, Gdyni, Warszawie. Po prezentacjach organizatorzy zapraszają na podsumowanie i spotkanie integracyjne.