Festiwal Hybryda Kultur, VI Projekt Arboretum 13-14.07. 2019 Mrągowo

Data wydarzenia: 13-07-2019
Festiwal Hybryda Kultur, VI Projekt Arboretum 13-14.07. 2019 Mrągowo

Zapraszamy w dniach 13-14 lipca 2019 roku do Mrągowa na Festiwal Hybryda Kultur 2019 oraz 6 edycję Projektu Arboretum 2019. 

Festiwal Hybryda Kultur

„Hybryda Kultur Festiwal” to projekt wyjątkowy i przełomowy. Festiwal zachęcać będzie polskich i zagranicznych artystów do twórczego interpretowania kultury tradycyjnej, ludowej i ukazywania efektów swoich inspiracji na tle współczesnej instrumentalistyki oraz różnorodności obecnych i przyszłych stylów muzycznych.

VI Projekt Arboretum

Projekt Arboretum to autorski koncert muzyki hybrydowej, realizowany przez grupę kilkunastu muzyków sesyjnych pod kierunkiem polsko-kanadyjskiej wokalistki i kompozytorki Oli Turkiewicz. Poprzednia jubileuszowa, piąta edycja była częścią międzynarodowej trasy projektu, który w maju 2018 roku zaprezentowany został na Rynku głównym we Lwowie, zaś w grudniu 2018 wystawiony został "na deskach" Redland Performing Art Center w aglomeracji Brisbane w Australii.

Powstały w Mrągowie w 2014 roku Projekt Arboretum odnosi się do dziedzictwa, kulturowego, etnograficznego i krajobrazowego obszarów wiejskich dawnej Rzeczypospolitej. Jest to wydarzenie wyjątkowe na kulturalnej mapie nie tylko Warmii i Mazur, ale i sceny ogólnopolskiej.

Spektakl w twórczy sposób interpretuje autentyczne, XIX wieczne dziedzictwo kultury tradycyjnej pomijając okresu tzw. „cepelizacji” kultury ludowej w PRL. Inspiracją są zarówno odkrywane na nowo relikty twórczości ludowej autochtonów – Mazurów i Warmiaków, jak i zaginione cywilizacje Jaćwingów, Galindów i Prusów. W swoich poszukiwaniach twórcy sięgają także do dziedzictwa muzycznego sąsiednich Kurpiów i Suwalszczyzny, a także Polesia i Podola.

Data wydarzenia: 13-14 lipca 2019r.

Miejsce: Mrągowo. Amfiteatr nad jeziorem Czos w Mrągowie.

Więcej informacji: www.ckit.mragowo.pl
Więcej informacji: www.it.mragowo.pl

Więcej informacji FB: www.facebook.com/ckit.mragowo
Więcej informacji FB: www.facebook.com/MragowskieCentrumInformacjiTurystycznej/

Źródło: www.ckit.mragowo.pl