Festiwal Fantastyki Twierdza Boyen

Data wydarzenia: 07-09-2018
Festiwal Fantastyki Twierdza Boyen

Fantastyka nie jedno ma imię, ale różne jej oblicza będzie można znaleźć na Festiwalu Fantastyki Twierdza (7-9 września, Twierdza Boyen).

A będzie co oglądać i czym się zająć, bo program imprezy jest naprawdę imponujący i z pewnością zadowoli każdego, kto będzie chciał ciekawie spędzić ten wrześniowy weekend. Gry, koncerty folkowe, cosplay, warsztaty, tor taktyczny, teatry ognia i ponad 200 godzin programu!

Niespotykaną atrakcją będzie „Fantasmagorium”, czyli strefa na majdanie twierdzy, gdzie fantastykę będzie można poczuć wszystkimi zmysłami. Znajdziecie tu Wioskę Fantasy, w której Elfy i Krasnoludy rodem z Władcy Pierścieni nauczą was wyplatania kolczug czy runicznego pisma. Swoich sił będziecie mogli spróbować na zręcznościowej Wiedźmińskiej Ścieżce pod okiem mistrzów.

Na torze taktycznym Nocarzy i Renegatów poziom adrenaliny wzrośnie do maksimum, kiedy wcielając się w rolę medyka, trzeba będzie uratować komuś życie. A zaraz potem przeniesiecie się do post-nuklearnej strefy zwanej Zoną, gdzie trzeba będzie bacznie stawiać każdy krok pod okiem jej mieszkańców – Stalkerów, doświadczonych w omijaniu anomalii i mutantów. Następne kroki wprowadzą Was w klimat bitwy łuczników i szkoły fechtunku, a jeśli jeszcze nie będziecie mieli dosyć – swoich sił będzie można spróbować na profesjonalnej strzelnicy. Duzi i mali fani Gwiezdnych Wojen zostaną wciągnięci w pasjonujący świat tej uwielbianej przez miliony sagi science-fiction na prelekcjach i spotkaniach osadzonych w tym uniwersum.
Będzie można spotkać na żywo ulubione postaci ze znanych i lubianych filmów, gier i seriali – ponieważ organizatorzy zaplanowali konkurs kostiumowy AlterEgo Twierdza, w którym poza konkursem z jury, zostanie przyznana nagroda publiczności. Kto ją otrzyma - zadecydują uczestnicy festiwalu. Każdy dostanie specjalnie przygotowany żeton, którym będzie mógł nagrodzić przebranie.

Organizatorzy mają także niespodziankę dla wszystkich mieszkańców Giżycka i całego powiatu gizyckiego – zniżkę ponad 30 % na wszystkie karnety, bilety rodzinne i jednodniowe, które będą dostępne są w GCK oraz w kasie twierdzy w dniu imprezy.

Rodzice z dziećmi będą mogli skorzystać z wielu zaplanowanych rozrywek zapewniających mądrą i bezpieczną zabawę dla gości w każdym wieku. Gra terenowa, zajęcia plastyczne, eksperymenty chemiczne czy zabawy z animatorem to tylko niektóre z atrakcji w ramach tak zwanej Szkrabstrefy – czyli bloku festiwalowego przeznaczonego dla najmłodszych. Nie zabraknie także bajkowej krainy baniek mydlanych, malowania buziek i kącika dla najmłodszych.
Zachwyceni będą także fani wszelkiego rodzaju gier w każdym wieku. W sali gier, zwanej Games Room wszyscy miłośnicy gier planszowych znajdą coś dla siebie. Organizatorzy przygotowali ponad 1000 tytułów gier, w które będzie można tutaj zagrać. A jeśli któraś z nich się spodoba, będą mogli kupić ją na miejscu.

Stanowiska z komputerami retro przeniosą gości do świata lat 90. XX wieku, gdzie świetnie się bawiąc i grając w klasyczne gry z minionej epoki – uczestnicy poznają historię dawnych komputerów.

http://festiwaltwierdza.pl/