Extremalne Mazury

Data wydarzenia: 28-07-2013
Extremalne Mazury

Ponad dziesięć dyscyplin sportowych - głównie ekstremalnych, do tego pokazy i koncerty z udziałem gwiazd muzyki młodzieżowej – to atrakcje tegorocznego Freestyle City Piknik, który odbędzie się w Szczytnie w ostatni weekend lipca.

Przed nami trzy dni  ekstremalnych doznań, podczas których Szczytno zamieni się w stolicę freestylu. Na piątek 26 lipca zaplanowano kilkugodzinne Beach Party z udziałem znanych DJ'ów. Podczas zabawy będzie można poślizgać się na desce hawajskiej po jeziorze, wziąć udział w turnieju koszykówki ulicznej, oraz rowerowych skokach do wody. Ponadto odbędzie się turniej piłkarski – Football Nocą. Główną piątkową atrakcją będzie nocny pokaz flyboardu.

W sobotę adrenalina buzować będzie już od samego rana. Break Dance, Pump Track Jam i przejazdy na desce to tylko niektóre z dyscyplin przewidzianych na ten dzień. Ponadto mistrzostwa w indiace, turniej siatkówki plażowej z udziałem wielokrotnego reprezentanta Polski w piłce siatkowej Pawła Papke i pokazy stuntu motocyklowego. Przez cały dzień czynna będzie strefa sztuki ulicznej, gdzie będzie można zobaczyć różne formy teatralne, a także graficiarzy i rzeźbiarzy przy pracy. Dodatkową atrakcją będzie park rozrywki aktywnej, gdzie każdy niezależnie od wieku będzie mógł poczuć sportową rywalizację. Sobotni wieczór upłynie pod znakiem koncertów. Na scenie pojawi się DonGURALesko a także Łona & Webber. Jako support wystąpi szczycieński AeS.

Tegoroczny Freestyle City Piknik zakończą niedzielne zawody Dirt Jumping MTB-BMX. Na trzech specjalnie usypanych hopkach niezwykle widowiskowe ewolucje wykonywać będą najlepsi Polscy rowerzyści. Podczas zawodów zagra rockowy zespół Deyacoda.

Więcej informacji odnajdą Państwo na stronie wydarzenia www.fcszczytno.pl.

Źródło: Biuro prasowe Freestyle City
Fot. Biuro prasowe Freestyle City