Edyta Geppert z zespołem Vasie Filharmonia Olsztyn

Data wydarzenia: 19-02-2017
Edyta Geppert z zespołem Vasie Filharmonia Olsztyn

Serdecznie zapraszamy na recital znakomitej artystki, niezrównanej osobowości scenicznej Edyty Geppert, której tym razem będą towarzyszyć nie tylko muzycy stale współpracujący z piosenkarką: Piotr Matuszczyk (fortepian) oraz Jerzy Szarecki (trąbka), ale także członkowie zespołu Vasie: Marcin Maroszek, Bartosz Pydynkowski, Maciej Regulski.

Wzbogacenie warstwy muzycznej o akordeon i dwie gitary, pozwala słynącej z niezwykłej ekspresji oraz wysublimowanej interpretacji tekstów piosenek Edycie Geppert, oczarować widzów na nowo.

Artystka od momentu debiutu w 1984 roku przywiązuje szczególną wagę do repertuaru, skupiając się na doborze pereł polskiej piosenki literackiej. Wśród autorów tekstów prezentowanych od lat na scenie w kunsztownej oprawie muzycznej przez Edytę Geppert są między innymi: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Jonasz Kofta, Jacek Cygan czy Magda Czapińska.

Edyta Geppert cieszy się zasłużoną renomą, którą zawdzięcza w znacznej mierze, prócz talentu, także dopracowaniu do perfekcji umiejętności swobodnej zmiany nastrojów, od tonów lirycznych, delikatnych, miejscami żartobliwych po gwałtowne, ekspresyjne środki wyrazu.

Recital z udziałem tak różnorodnego instrumentarium stanowi niepowtarzalną szansę na przeżycie emocji, których dostarczają tylko nieliczni, obdarzeni charyzmą artyści, do których bez wątpienia należy Edyta Geppert-dama polskiej piosenki poetyckiej.

19 lutego 2017
niedziela godz. 18:00
sala koncertowa Filharmonii

Źródło: www.filharmonia.olsztyn.pl