Dzień Kultury Kurpiowskiej w Rybnie

Data wydarzenia: 25-08-2018
Dzień Kultury Kurpiowskiej w Rybnie

Na to wydarzenie czekają wszyscy Ci, którzy mają kurpiowskie pochodzenie, czują się Kurpiami, bądź darzą ich sympatią. W najbliższą sobotę w Rybnie odbędzie się druga edycja Dnia Kultury Kurpiowskiej. Prezentacja tradycji kurpiowskiego muzykowania, gwary i tańca potrwa do późnego wieczora. Polecamy!

Dzień Kultury Kurpiowskiej to impreza promująca kulturę kurpiowską w powiecie mrągowskim. Druga edycja wydarzenia rozpocznie się w najbliższą sobotę 25 sierpnia 2018 r. o 13:00 mszą świętą w kościele parafii Św. Bonifacego Biskupa i Męczennika w Rybnie. Następnie barwny korowód ludowy przejdzie na plac przy remizie OSP, a tam na scenie usłyszeć będzie można m.in. kurpiowski zespół „Pod Borem” z Zawad.

Podczas wydarzenia promowana będzie nie tylko twórczość ludowa, ale także regionalna żywność, a w szczególności ryby z pobliskich jezior i rzek.

Dzień Kultury Kurpiowskiej ma na celu prezentacje tradycji kurpiowskiego folkloru oraz zachowanie go dla najmłodszych mieszkańców.

Pierwsza edycja jest dowodem na to, że kultura kurpiowska jest wciąż żywa - uważają organizatorzy wydarzenia. Chcecie przekonać się na własne oczy? Zapraszamy na spotkanie Mazurów i Kurpiów, a te już w najbliższą sobotę w Rybnie.