Dożynki gminne w Biskupcu 2017

Data wydarzenia: 09-09-2017
Dożynki gminne w Biskupcu 2017

W sobotę 9 września odbędą się w Biskupcu Dożynki Gminne. Święto rolników rozpocznie msza święta, a zakończą zabawy i występy artystyczne.

O godz. 13:00 w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Biskupcu odprawiona zostanie msza, podczas której poświęcone zostaną tegoroczne plony. Później korowód rolników i mieszkańców ze starostami dożynek na czele przejdzie do amfiteatru, gdzie około godz. 14:15 rozpocznie się tradycyjna ceremonia przekazania burmistrzowi chleba, wypieczonego z tegorocznego zboża. Na scenie zaprezentują się sołectwa gminy Biskupiec, które pokażą m.in. wyplecione wieńce dożynkowe.

Nie zabraknie tradycyjnych konkursów na najlepszy chleb, najładniejszy wieniec oraz stoisko dożynkowe. Po części oficjalnej rozpoczną się występy artystyczne i zabawy. Zagrają i zaśpiewają: Węgojska Strużka, Kapela Jakubowa, Zespół Pieśni i Tańca „Jedwabno”, Kapela u Rysia oraz gwiazda wieczoru zespół disco polo Maxel.

Sołectwa gminy Biskupiec przygotują stoiska, na których będzie można kupić swojskie wyroby: wędliny, pieczywo, ciasta, przetwory i rękodzieło. Nie zabraknie, zabaw, konkursów, atrakcji kulinarnych i rozrywkowych.

Źródło: www.powiat-olsztynski.pl