Dni Mikołajek 5-7.07.2019 - Mikołajki

Data wydarzenia: 05-07-2019
Dni Mikołajek 5-7.07.2019 - Mikołajki

Zapraszamy na tegoroczne Dni Mikołajek, które odbędą się 5-7 lipca 2019 roku. Trzydniowa impreza to dobra muzyka, tradycyjne elementy i święto kolorów. Trzydniowe "urodziny" miasta rozpoczną się koncertem gwiazdy wieczoru. Koncert rozpocznie się na scenie na pl. Wolności o godzinie 20.00.

Kolejny dzień to tradycyjny Festiwal Rybny "Rybkę na Zdrowie". Wydarzenie kulinarne jest jednym z największych w Polsce poświęconych głównie promocji ryb słodkowodnych. Organizowane jest w Mikołajkach już od 12 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Nic dziwnego, gdyż tylko tutaj można spróbować owoców mazurskich jezior przygotowanych na wiele sposobów, wziąć udział w konkursach przygotowanych przez kucharzy i przekonać się, że warto jeść ryby.

Sobotni wieczór to tradycyjna parada statków przemykających między mostami, przez przesmyk łączący jeziora Mikołajskie i Tałty. W paradzie może wziąć udział każdy, kto odpowiednio wcześniej zgłosi się do organizatorów (Centrum Kultury "Kłobuk", e-mail: klobuk@mikolajki.pl). Oprawę pilotują ratownicy MOPR, strażacy, Inspektor Żeglugi Śródlądowej, Państwowa Straż Pożarna oraz mikołajscy policjanci.

Niedziela należeć będzie do najmłodszych. Podczas festynu na pl. Wolności wystąpią dzieci z mikołajskich szkół, będzie można także wziąć udział w wielu aktywnościach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Data wydarzenia: 5-7 lipca 2019 r.

Więcej informacji: www.mikolajki.eu
                                   www.it.mragowo.pl
                                   www.facebook.com/MiastoMikolajki/
                                   www.facebook.com/MragowskieCentrumInformacjiTurystycznej/

Miejsce: Mikołajki. Plac Wolności, plac przed Centrum Kultury "Kłobuk"
Organizator: Centrum Kultury "Kłobuk"  www.facebook.com/ckklobuk/

Źródło: www.mikolajki.eu
Foto. www.mikolajki.eu