Dni Mikołajek 2021

Data wydarzenia: 04-07-2021
Dni Mikołajek 2021

Zapraszamy w dniach 2-4 lipca 2021 r. do Mikołajek na coroczną imprezę święta miasta Dni Mikołajek 2021. Trzydniowa impreza to dobra muzyka, tradycyjne elementy i święto kolorów. Trzydniowe „urodziny” miasta rozpoczną się koncertem gwiazdy wieczoru. Koncert rozpocznie się na scenie na pl. Wolności o godzinie 20.00.

Gwiazdą tegorocznych Dni Mikołajek będzie Margaret.

Kolejny dzień to tradycyjny Festiwal Rybny „Rybkę na Zdrowie”. Wydarzenie kulinarne jest jednym z największych w Polsce poświęconych głównie promocji ryb słodkowodnych. Organizowane jest w Mikołajkach już od 12 lat i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Nic dziwnego, gdyż tylko tutaj można spróbować owoców mazurskich jezior przygotowanych na wiele sposobów, wziąć udział w konkursach przygotowanych przez kucharzy i przekonać się, że warto jeść ryby.

Sobotni wieczór to tradycyjna parada statków przemykających między mostami, przez przesmyk łączący jeziora Mikołajskie i Tałty. W paradzie może wziąć udział każdy, kto odpowiednio wcześniej zgłosi się do organizatorów (Centrum Kultury „Kłobuk”, e-mail: klobuk@mikolajki.pl). Oprawę pilotują ratownicy MOPR, strażacy, Inspektor Żeglugi Śródlądowej, Państwowa Straż Pożarna oraz mikołajscy policjanci.

Niedziela należeć będzie do najmłodszych. Podczas festynu na pl. Wolności wystąpią dzieci z mikołajskich szkół, będzie można także wziąć udział w wielu aktywnościach.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Data wydarzenia: 2-4 lipiec 2021 r.

Więcej informacji:
www.mikolajki.eu
www.ckklobuk.pl
www.facebook.com/MiastoMikolajki/
www.facebook.com/ckklobuk/

Miejsce: Mikołajki. Plac Wolności, Plac przed Centrum Kultury „Kłobuk”.

Organizator: Centrum Kultury „Kłobuk”. Urząd Miasta i Gminy Mikołajki.

Źródło: www.mikolajki.eu
Fot. www.FB.com/MiastoMikolajki/