Dni Grunwaldu 2017 & Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

Data wydarzenia: 12-07-2017
Dni Grunwaldu 2017 & Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

Serdecznie zapraszamy na Dni Grunwaldu od 12 do 16 lipca 2017 r., gdzie w tym czasie miejsce wielkiej Bitwy Polaków z Krzyżakami zamienia się w średniowieczną wioskę. A w sobotę 15 lipca 2017 r. o godz. 15:00 odbędzie się jedna z największych bitew średniowiecznych w Europie Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem.

Program Dni Grunwaldu:

12 lipca 2017 – ŚRODA

11:00 - Turniej łuczniczy "Ruchomy Cel".(Chorągiew Mazowiecka Ks. Siemowita)
12:00 - Czwart Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14:00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (obóz konny)
16:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – III Turniej Bojowy Seniorów 40 +
16:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – II Turniej Bojowy Kobiet
18:00 - Czwarte Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20:00 - VII Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball "Grundial 2017”
20:00 - "Bitwa o Flagę" – Grunwaldzki Turniej Bojowy Ryby na tępe
20:00 - Ewangelizujący Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie (Ruiny Kaplicy na Polach Grunwaldu)

13 lipca 2017 – CZWARTEK

10:00 - 13:00 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I
13:00 - VERVETUSTATIS - pokaz tańca dawnego (plac turniejowy)
13:30 - 1600 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
14:00 - Warsztaty chorału gregoriańskiego (obóz konny)
16:00 - Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17:00 – 19:00 Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE” Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 16x16)
20:00 – VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał

14 lipca 2017 - PIĄTEK

09:00 – Msza Święta w rycie Trydenckim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
10:00 - VII Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych(sala kinowa Muzeum)
10:00 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Eliminacje
11:30 - VII Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich III Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
12:30 - "Grunwaldzkie wici"
14:00 - Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy -(Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14:00 - Turniej Bardów - scena "U Rycerzy"
14:30 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich Turniej bojowy 2vs2 - "Samoczwart”
17:00 - Próba generalna Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18:00 - Koncert zespołu - scena "U Rycerzy"
19:00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich

15 lipca 2017 - SOBOTA

09:00 – III Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski)- (pole bitwy)
09:00 -Msza De Divisione Apostolorum -Msza św. trydencka (wg. formularza z 1410r)
09:00 - Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich - V Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11:00 - Polowa Msza Święta u harcerzy
11;00 - Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12:30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14:00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15:00 – INSCENIZACJA BITWY POD GRUNWALDEM scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16:00 - Koncerty zespołów - scena "U Rycerzy"
23:00 - Fire Show - "Nephilim Fire & Light Show"

16 lipca 2017- NIEDZIELA

10:00 - Msza De Divisione Apostolorum-Msza św. trydencka(wg. formularza z 1410r)