Czwarta edycja akcji - " Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Data wydarzenia: 09-03-2018
Czwarta edycja akcji - " Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny"

Ruszyła czwarta edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowana przez Polską Organizację Turystyczną pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Weekend, w którym ceny obniżone będą o połowę zaplanowano na 9 – 11 marca 2018 roku

Akcja Polskiej Organizacji Turystycznej i Ministerstwa Sportu i Turystyki ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie naszego kraju, również poza głównymi okresami urlopowymi. Takie działanie wpływa na pobudzanie krajowego ruchu turystycznego i zwraca uwagę mieszkańców Polski na możliwość spędzania wolnego czasu w kraju. Akcja ma również pozytywny wpływ na wzrost znaczenia turystyki jako dziedziny polskiej gospodarki.

Głównymi beneficjentami akcji są przede wszystkim polscy turyści, którzy mogą zaplanować wypoczynek w Polsce w korzystnej cenie. Beneficjentem jest także branża turystyczna, która może liczyć na wpływy finansowe, ale również poprzez konsolidację działań zyskuje możliwość wspólnej promocji w tzw. niskim sezonie. Akcja ma także spopularyzować wypoczynek w na terenie Polski w okresie wiosennym i jesiennym.

W zeszłorocznej edycji wiosennej, wzięło udział ponad 460 przedsiębiorców, z ich ofert skorzystało 77,5 tys. turystów, natomiast w edycji jesiennej, która odbyła się w październiku 2017 roku, wzięło udział ponad 560 podmiotów, wtedy z ich oferty skorzystało około 110 tys. Polaków.

    Bardzo dobre wyniki poprzednich edycji jasno wskazują na celowość kontynuacji projektu. Naszą ambicją jest utrwalenie w świadomości polskich turystów możliwości spędzenia aktywnego weekendu z całą rodziną za rozsądną cenę. Jestem przekonany, że wydźwięk tej akcji wśród turystów krajowych poszerzy także wiedzę o bogatej i różnorodnej ofercie turystycznej naszego kraju – mówi Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” z każdą edycją przynosi coraz więcej korzyści. Jest to dla partnerów szansa, by zaprezentować swoje najlepsze atuty i przekonać turystów do powrotu w innym terminie – dodaje.

Polska Organizacja Turystyczna zaprasza do udziału w tej ogólnopolskiej akcji hotelarzy, restauratorów, przedsiębiorców turystycznych, organizacje i inne podmioty związane z obsługą ruchu turystycznego.

Zgłoszenia można wysyłać za pomocą specjalnie przygotowanego formularza znajdującego się na stronie www.polskazobaczwiecej.pl. Tam też znajdują się szczegółowe informacje o akcji i możliwościach w niej udziału.

Rejestracja partnerów branżowych zakończy się 13 lutego br.

Sprzedaż ofert ruszy 21 lutego, a finał akcji zaplanowano na weekend od 9 do 11 marca 2018 r.