Czesław znów zaśpiewa w Ełku

Data wydarzenia: 01-12-2018
Czesław znów zaśpiewa w Ełku

Autor zdjęcia: Bartosz Cudnoch

Zespół Czesław Śpiewa, czyli duńska muzyczna armia Czesława Mozila obchodzi w tym roku 10-lecie występów w Polsce. Kolejny raz ełcka publiczność będzie miała okazję posłuchać piosenek awangardowego artysty.

Zespół Czesław Śpiewa, czyli duńska muzyczna armia Czesława Mozila obchodzi w tym roku 10-lecie występów w Polsce. To również 10 lat od wydania płyty „Debiut” , która była jedną z najważniejszych płyt polskiego przemysłu muzycznego ostatnich dwudziestu lat. Dotychczas płyta sprzedała się w liczbie ponad 100.000 egzemplarzy.

„Maszynka do świerkania” oraz „Żaba tonie w betonie” to piosenki , które weszły już do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

Obecna trasa koncertowa to repertuar w dużej części oparty na płycie „Debiut”, a także przekrojowa podróż przez kolejne płyty zespołu, czyli „Pop”, „Czesław Śpiewa Miłosza” oraz obie części „Księgi Emigrantów”.

Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny. Nie zabraknie również przewrotnej konferansjerki Czesława Mozila, który z powodzeniem łączy bezpretensjonalny stand-up z muzycznym rozmachem multiinstrumentalnego koncertu.

Cena biletu 35 zł
Bilety do nabycia w Kasie ECK oraz na www.bilety.eck.elk.pl

Koncert prezentowany w ramach Czwartej Ściany - II ełckich spotkań teatralnych

1 grudnia godz. 19:00
Ełckie Centrum Kultury, sala Zebra, miejsca siedzące
Czas trwania: 60 minut

*EŁCKIE CENTRUM KULTURY ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIAN W PROGRAMIE.

źródło: ECK