Cykl spotkań z przewodnikiem z okazji obchodów 670-lecia Mrągowa

Data wydarzenia: 28-04-2018
Cykl spotkań z przewodnikiem z okazji obchodów 670-lecia Mrągowa

Wiedziałeś, że Mrągowo to jedna z najstarszych mazurskich miejscowości? Dodatkowo w czasie II wojny światowej zostało tylko nieznacznie zniszczone. Większość więc zabudowy w centrum pochodzi z XIX wieku! Nie są to co prawda zabytki o tak istotnym znaczeniu jak zamek krzyżacki w Rynie czy Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce, ale możesz poczuć się w Mrągowie jak w dawnym wschodniopruskim miasteczku.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej (TMZM) oraz Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” (LOT) rozpoczynają cykl spotkań z przewodnikiem, których celem jest zapoznanie mieszkańców z ciekawą historią naszego miasta. Osoby, które do końca roku wezmą udział w inicjatywie, poznają dzieje Mrągowa od założenia w XIV wieku po czasy współczesne. Przyczynkiem do dyskusji nad historią „małej ojczyzny” są oczywiście 670-urodziny miejscowości! Co miesiąc do listopada br. odbywać się będą spotkania z przewodnikiem. Zapraszamy na pierwsze spotkanie - Koloniści budują w 1348 r. osadę Sensburg. Co z niej dziś zostało?

Termin: 28.04.2018, godz. 10.00
Miejsce startu: CKiT przy ul. Warszawskiej 26
Czas trwania: ok. 2 godz.
Organizator:
Lokalna Organizacja Turystyczna „Ziemia Mrągowska” oraz Centrum Kultury i Turystyki, przy ul. Warszawskiej 26 w Mrągowie, tel. 89 741 80 39, www.it.mragowo.pl, kierownik@it.mragowo.pl oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mrągowskiej.

Źródło informacji
https://facebook.com/events/490604954670451
Organizator
Mrągowskie Centrum Informacji Turystycznej