"Byle nie o miłości". Piosenki Agnieszki Osieckiej - Nula Stankiewicz

Data wydarzenia: 08-03-2018
"Byle nie o miłości". Piosenki Agnieszki Osieckiej - Nula Stankiewicz

Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła….. A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami. Filmy te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niezwykły klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje, jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Nulę i Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów. To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco).
Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert…..

Występują:

Nula Stankiewicz – śpiew
Janusz Strobel – gitara, aranżacje
Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon

Nad koncertem „Byle nie o miłości” patronat objęła Fundacja im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”, zaś Patronem Medialnym jest „Radio dla Ciebie”.
Koncert ten jest zapowiedzią płyty, która na rynku muzycznym ukaże się 9 października, w rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej (wyd. AGORA).

Bilety: Przedsprzedaż 45 pln do 28.02, od 01.03 - 55 pln
Bilety w Kasie ECK lub www.eck.elk.pl

 

Data: 08-03-2018 - 08-03-2018 | Godzina: 19:00
Miejsce: Ełckie Centrum Kultury, sala widowiskowa Pokaż na mapie »
Organizator: Ełckie Centrum Kultury
Bilety: 45 zł/55 zł KUP BILET »