Biegun Zimna 2014

Data wydarzenia: 01-02-2014
Biegun Zimna 2014

Po raz drugi w Puszczy Boreckiej spotkają się traperzy, indianiści, harcerze, przyrodnicy, miłośnicy survivalu, maszerzy, narciarze, fotograficy i wszyscy ci, którym zimno nie przeszkadza we wszelkiej zimowej aktywności.

Impreza nawiązuje do starej tradycji, znanej z różnych miejsc w świecie, gdzie wczesną wiosną do osiedli ściągali traperzy i ludzie gór by handlować, bawić się i rywalizować w różnych oryginalnych konkurencjach. Jest to jedyne takie miejsce w kraju, gdzie można się spotkać, uczyć i bawić w tak licznym i różnorodnym gronie Zimowych Ludzi.

Dlaczego Biegun Zimna w Puszczy Boreckiej? – bo to jedna z najdzikszych puszcz w Polsce: znajdziecie tu liczne tropy wilków, żubrów, rysi, a najlepsi zobaczą je na żywo; to tu w roku 1929 (9 lutego) odnotowano oficjalną najniższą temperaturę na obecnych ziemiach polskich (-42,2°C).

Drugi Biegun Zimna to jeszcze bogatszy program, specjalistyczne biwaki: traperski, eskimoski, indiański, harcerski, miasteczko namiotowe, miejsce dla nocujących w autach, a także „Igloo –hotel” (w namiotach i igloo).

Szczegółowy program na stronie http://biegnacy-wilk.pl/biegunzimna/.

Źródło: www.biegnacy-wilk.pl
Fot. www.biegnacy-wilk.pl