Bieg Tygrysa - Orzysz 2020

Data wydarzenia: 15-08-2020
Bieg Tygrysa - Orzysz 2020

Zapraszamy 15 sierpnia 2020 roku do Orzysza na cykliczna imprezę sportową Bieg Tygrysa - Orzysz 2020. Biegi przeszkodowe w naszym kraju cieszą się coraz większą popularnością, o czym świadczy choćby frekwencja podczas Biegu Tygrysa, który odbył się 17 sierpnia 2018 roku  w Orzyszu.

W dziewiątej edycji jednego z najbardziej wymagających wyzwań biegowych w Polsce wystartowało blisko 400 sportowców, co jest najwyższym wynikiem w historii imprezy. Nie wszystkim jednak udało się dotrzeć do mety.

Z roku na rok chętnych do zmierzenia się legendą 7 Oddziału Dyscyplinarnego zwanego potocznie „jednostką karną” jest coraz więcej. Uczestnicy, by sprawdzić się na poligonie w Orzyszu potrafią przyjechać często z najodleglejszych zakątków Polski, więc na listach startowych nie brakowało zawodników choćby z Gliwic, Katowic, Zielonej Góry, Gdyni, Lublina, Łodzi czy Warszawy.

Ważne podkreślenia jest także, że Bieg Tygrysa to od wielu lat impreza skupiająca w jego organizacji wiele różnych środowisk.

W IX Bieg Tygrysa zaangażowane były 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana, Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz, Wydział Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim, Ochotnicze Straże Pożarne w Orzyszu i Odojach, Centrum Edukacji Mundurowej w Ełku, Nadleśnictwo Drygały, Klub Sportowy Śniardwy Orzysz, Stowarzyszenie Squad Inicjatyw oraz jednostki Gminy Orzysz – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Dom Kultury i Zakład Usług Komunalnych. Impreza została dofinansowana przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Data wydarzenia: 15 sierpnia 2020 r. 

Więcej informacji na stronie:  www.biegtygrysaorzysz.pl
                                                        www.facebook.com/biegtygrysaorzysz/
                                                                                                           
Miejsce: Orzysz. Poligon.

Źródło: www.biegtygrysaorzysz.pl
Foto. www.biegtygrysaorzysz.pl