Bartosz Dworak Quartet @Mjazzga

Data wydarzenia: 15-04-2018
Bartosz Dworak Quartet @Mjazzga

Mjazzga ma już całkiem bogatą tradycję koncertów ze skrzypcami jazzowymi w roli głównej. Światło dzienne ujrzała właśnie nowa płyta "Reflections" grupy pierwszego laureata Międzynarodowego Jazzowego Konkursu Skrzypcowego im. Zbigniewa Seiferta Bartosza Dworaka i już doczekała się świetnych recenzji. Kilka dni po premierze mamy okazję wysłuchać tego materiału u nas!

MJAZZGA, 15-04-2018 godz. 20:15
BILETY w cenie 25 przed i 30 w dniu

Sam autor po premierze 23 marca napisał:
"Płyta o miłości, smutku, szaleństwie i radości. Muzyczna opowieść o tym jak bardzo jesteśmy słabi i silni zarazem, o tym jak wiele może dać nam otaczający nas świat, o tym jak wiele mogą dać nam ludzie, których spotykamy na swojej drodze. Opowieść o pragnieniach , marzeniach i rozterkach - muzyczna ilustracja "sinusoidy życia"."

Nowy album “Reflection” jest zbiorem siedmiu kompozycji, stowrzonych jako rezultat prób uchwycenia wyjątkowych chwil z życia Kompozytorów (stąd “REFLECTION”). Jest ucieczką od brutalnego świata, który nas otacza, a jednocześnie hołdem dla tego co w nim najpiękniejsze. Inspirowany tym wszystkim co działo się tu i teraz - w momencie komponowania utworów. Jedyną inspiracją, która ma swoje początki w przeszłości jest muzyka elektroniczna, która jest Bartoszowi bardzo bliska. Wspomniana “elektroniczność” przejawia się głównie w operacji strukturami oraz motywami melodycznymi, ponieważ samo brzmienie jest akustyczne i zdecydowanie organiczne.
Utwory często mają budowę blokową, części kompozycji są przeważnie zestawione na zasadzie pytania oraz odpowiedzi, nierzadko kontrastujących ze sobą. Mimo tego tworzą spójną i barwną całość.

Bartosz Dworak Quartet tworzą:
Bartosz Dworak - skrzypce
Piotr Matusik - fortepian
Jakub Dworak - kontrabas
Szymon Madej - perkusja

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/613346232339877