Bajkowy Dzień Dziecka w Ornecie

Data wydarzenia: 03-06-2017
Bajkowy Dzień Dziecka w Ornecie

W sobotę 3 czerwca 2017 r. o godz. 11.00 przy hali widowiskowo-sportowej w Ornecie mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Przedstawienie teatralne, konkurs piosenki, gigantyczne bańki mydlane, balonowe ZOO, animacje i zabawy sportowe, prawdziwy szybowiec, pokazy służb mundurowych i wiele innych atrakcji dla dzieci.

Rozpoczynamy  przedstawieniem teatralnym pt. „Kotek i kogutek” w wykonaniu Teatru Duet z Krakowa. Bajka opowiada o dwóch przyjaciołach Kotku i Kogutku, którzy mieszkają razem,
uzupełniają się nawzajem i pomagają sobie w codziennym życiu. Kotek rozsądny, Kogutek nieco lekkomyślny. Ich szczęśliwe i sielankowe życie trwa do chwili, gdy kotek zmuszony jest wyruszyć w poszukiwaniu jedzenia nieco dalej w głąb lasu.

Kolejnym punktem bajkowej przygody będzie Wojewódzki Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Smokoryki”. W czwartej  edycji imprezy o puchary, nagrody walczyć będą uczestnicy z Bartoszyc, Lidzbarka Warmińskiego, Górowa Iławeckiego, Ornety. Konkurs w formie Festiwalowej rozegrany zostanie w czterech kategoriach wiekowych: 4-6 lat, 7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat.

Patronat honorowy nad tegorocznymi „SMOKORYKAMI” objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Starosta Lidzbarski Jan Harhaj  oraz Burmistrz Ornety Ireneusz Popiel. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Olsztyn i Telewizja Kablowa - Intelly Sieć Nowych Generacji. W realizację wydarzenia włączyło się wielu sponsorów i partnerów, którzy ufundowali nagrody dla zwycięzców Festiwalu.

Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. gigantyczne bańki mydlane, balonowe ZOO, animacje i zabawy sportowe, prawdziwy szybowiec.
Każdy znajdzie coś dla siebie.

Organizatorzy: Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ornecie, Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Orneta.

Partnerzy:  Związek Harcerstwa Polskiego, Ochotnicza Straż Pożarna w Ornecie, Komisariat Policji w Ornecie, Aeroklub Elbląski,  wolontariusze z Młodzieżowego Klubu „Młodzi – Orneta – Integracja”.