Babilon MMA wraca do Ełku. Będzie walczyć Szymon Kołecki

Data wydarzenia: 08-06-2018
Babilon MMA wraca do Ełku. Będzie walczyć Szymon Kołecki

Babilon MMA wraca z mocnym uderzeniem. Już 8 czerwca w Ełku odbędzie się czwarta gala tej organizacji. W walce wieczoru wystąpi Szymon Kołecki.

Gala Babilon MMA odbędzie się 8 czerwca w Hali MOSIR w Ełku. W walce wieczoru wystąpi Szymon Kołecki. Mistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów stoczy swój szósty pojedynek w formule MMA.

W dotychczasowych starciach Kołecki udowodnił, że w klatce czuje się tak samo dobrze jak na pomoście. W formule MMA odprawił do tej pory Dariusza Kaźmierczuka, Wojciecha Balejkę, Łukasza Łysoniewskiego, Michała Orkowskiego i Łukasza Borowskiego. Żaden z tych pojedynków nie wyszedł poza pierwszą rundę. Ten fakt wcale nie musi być atutem Polaka. Kołecki spędził w klatce zaledwie 12 minut i 26 sekund. Jego rywal jest o wiele bardziej doświadczony.

Cuk ma na koncie 16 zwycięstw i 10 porażek. Wszystkie swoje zwycięskie walki rozstrzygnął przed czasem. "Chorwacki Patriota" na co dzień mieszka w Austrii. Reprezentuje Bandog MMA Team Zadar. Starcie Chorwata z Polakiem zostało zakontraktowane w limicie kategorii ciężkiej.

Pozostałe pojedynki najbliższej gali organizowanej przez Tomasza Babilońskiego również zapowiadają się ciekawie. W Ełku potwierdzono występ miejscowych zawodników t.j. Mateusza Zawadzkiego, Michał Szulimskiego oraz Daniela Rutkowskiego, Aleksandra Georgasa, Kacpra Formeli, Adama Brzezowskiego, Piotra Niedzielskiego, Damiana Zorczykowskiego, Mateusza Sińskiego, oraz Pawła Brandysa.


Aktualna karta walk:

120 kg: Szymon Kołecki (5-0) – Ivo Cuk (16-10)
65,8 kg: Daniel Rutkowski (5-2) – Aleksander Georgas (9-5)
70,3 kg: Kacper Formela (7-1) – Adam Brzezowski (5-2)
77,1 kg: Piotr Niedzielski (9-4) – Mateusz Zawadzki (13-3-2)
65,8 kg: Damian Zorczykowski (4-2) – Mateusz Siński (2-1)
83,9 kg: Adam Biegański (5-0) – Michał Pietrzak (5-3)
91,5 kg: Michał Szuliński (9-4-1) – Paweł Brandys (6-5-2)