43. Festiwal Szantowy - Mikołajki 2021

Data wydarzenia: 31-07-2021
43. Festiwal Szantowy - Mikołajki 2021

Zapraszamy w dniach 30-31 lipca 2021 r. do Mikołajek na 43. edycję Festiwalu Szantowego – Mikołajki 2021, organizowanego w Wiosce Żeglarskiej w Mikołajkach. W sercu Mazur w Mikołajkach, w samym środku wakacji rozbrzmiewają pieśni i piosenki spod znaku słońca, wiatru i przygody.

Tradycyjny i najstarszy festiwal muzyki żeglarskiej na Mazurach. Największe gwiazdy tego gatunku przeniosą nas w świat przygód na wodzie i nie tylko.

Impreza odbywa się w ostatni weekend lipca. Każdego roku pod innym hasłem, które jest mottem przewodnim konkursu na najlepszą piosenkę premierową – ocenianego przez festiwalowe jury. Podczas dwóch festiwalowych dni, na terenie Wioski Żeglarskiej w Mikołajkach organizowane są liczne atrakcje dla dużych i małych żeglarzy. Organizatorem imprezy jest Wioska Żeglarska Mikołajki oraz obejmujący przedsięwzięcie swoim Patronatem – Burmistrz Miasta Mikołajki.

Festiwal szantowy w Mikołajkach ma wieloletnią tradycję. Tak jak przez lata zmieniało się miasto króla sielaw, przekształcała się również formuła imprezy. Idea i cel festiwalu pozostały jednak bez zmian. Impreza ma promować muzykę szantową nie tylko w środowisku żeglarskim, ale również poza nim.

Data wydarzenia: 30 – 31 lipca 2021 r.

Więcej informacji na stronie:
www.mikolajki.eu
www.ckklobuk.pl
www.facebook.com/ckklobuk/
www.facebook.com/MiastoMikolajki/
www.facebook.com/WioskaZeglarskaMikolajki/

Miejsce: Mikołajki. Plac Wolności w Mikołajkach, Promenada przy moście trapezowym, Wioska Żeglarska w Mikołajkach.

Organizator: CK „Kłobuk”.

Źródło: www.mikolajki.eu
Fot. www.it.mragowo.pl