40 lat Mazurskiego Parku Krajobrazowego na zdjęciach Waldemara Bzury

Data wydarzenia: 01-12-2017
40 lat Mazurskiego Parku Krajobrazowego na zdjęciach Waldemara Bzury

Mazurski Park Krajobrazowy we współpracy z Biblioteką Miejską w Mrągowie zapraszają na otwarcie wystawy fotograficznej z pracami Waldemara Bzury. Wernisaż odbędzie się 1 grudnia o godz. 17.00 w głównym holu Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie.

Celem wystawy jest prezentacja zarówno walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych regionu, a także fotografie archiwalne ukazujące funkcjonowanie Parku.
Autorem prezentowanych zdjęć jest Waldemar Bzura – wieloletni pracownik Mazurskiego Parku Krajobrazowego i znany fotografik przyrody. Jego zdjęcia są efektem wiedzy, wytrwałości i pasji.

Mazurski Park Krajobrazowy jest największym i najstarszym parkiem na Warmii i Mazurach, położonym w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Zróżnicowany krajobraz oraz bogactwo świata roślin i zwierząt sprawiają, że każdy znajdzie tu idealne miejsce do odpoczynku i obcowania z przyrodą. To tu znajduje się jezioro Śniardwy, największe jezioro w Polsce, oraz Puszcza Piska i rzeka Krutynia, uznana za najpiękniejszy w Polsce i najpopularniejszy w Europie szlak kajakowy. Tu usytuowany jest także jedyny w naszym województwie rezerwat biosfery (MaB) – „Jeziora Mazurskie”.

Infrastruktura turystyczna Parku to ścieżki przyrodnicze i szlaki rowerowe o łącznej długości ponad 150 km oraz wieże do obserwacji ornitologicznych, ponad dwieście gatunków ptaków występujących na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Już od czterdziestu lat Mazurski Park Krajobrazowy chroni najcenniejszy fragment Mazur i zachowuje go dla przyszłych pokoleń.

Autor zdjęcia: Waldemar Bzura

W programie otwarcia wystawy zaplanowano wyświetlenie filmu przygotowanego z okazji obchodów jubileuszu parku. Wystawie będzie towarzyszyć stoisko promocyjno-edukacyjne, na którym będzie można zaopatrzyć się w wydawnictwa turystyczne dotyczące parku.

Najmłodsi mogą wziąć udział w przyrodniczych quizach i zabawach już od godz. 16.00. Wystawę można będzie obejrzeć do końca stycznia 2018 roku.