4. Fiesta Balonowa - Iława 2021

Data wydarzenia: 12-09-2021
4. Fiesta Balonowa - Iława 2021

Zapraszamy na 4. edycję Fiesty Balonowej Iława 2021, która odbędzie się w dniach 10-12 września 2021 r. w Iławie i okolicach – Gmina Iława.

Po sukcesie II i III edycji Fiesty o Puchar Wójta Gminy Iława, która była dużym sukcesem organizacyjnym, czas na następne zawody organizowane przez Urząd Gminy Iława oraz Stowarzyszenie „Aeroklub Warszawski”. W roku 2018 udział wzięło 11 balonów.

W poprzedniej edycji oficjalne otwarcie imprezy oraz odprawy pierwszych lotów było w ośrodku wypoczynkowym w Kaletce. Tego dnia późnym popołudniem balony można było zobaczyć nad Iławą. Kolejne starty odbywały się w następnych dniach. W miejscowości Nowa Wieś odbył się Piknik Balonowy. W programie były oczywiście pokazy balonowe, ale też koncert, zabawa taneczna i turniej rekreacyjny dla dzieci i dorosłych.

Fiesta w Iławie cieszyła się dużym zainteresowaniem – ludzie tłumnie wylegali na balkony, do ogródków, okien, machali rękoma, pozdrawiali, uśmiechali się i przeżywali to wydarzenie.

Loty i konkurencje na fiestach dają też szansę zebrania doświadczeń przez pilotów młodszych stażem, a dla tych bardziej doświadczonych są chwilą wytchnienia od startów zawodniczych (bo i ciśnienie tu mniejsze, i warunki lżejsze). Wszak to fiesta, czyli uroczystość, impreza, przyjemność

Fiesta Balonowa. Start balonów, rodzinny piknik, wiele atrakcji, w tym przelot nad miastem.

To 2-dniowa impreza, odbywająca się na terenie Gminy Iławy.

Ma na celu przybliżenie mieszkańcom Iławy piękno i ideę sportu balonowego, poprzez liczne atrakcje i dobrą zabawę w rodzinnej atmosferze. Najbardziej spektakularnym punktem Fiesty będą oczywiście jednoczesne starty balonów, które zjadą się do Iławy z całej Polski.

Fiesta Balonowa to jednak nie tylko loty balonów, ale też piknik rodzinny, gdzie zaplanowano nocną ekspozycję balonów: balon na uwięzi i pokaz ognia z palników w Nowej Wsi.

Data wydarzenia: 10-12 września 2021 r.

Więcej informacji na stronie:
www.aeroklub.waw.pl
www.gmina-ilawa.pl
www.it-ilawa.pl
www.facebook.com/goklaseczno
www.facebook.com/aeroklub.warszawski
www.facebook.com/Gmina-Iława/

Miejsce: Miasto Iława oraz okolice Gminy Iława.

Organizator: Wójt Gminy Iława. Gminny Ośrodek Kultury Laseczno.

Źródło: www.it-ilawa.pl
Fot. Jakub Sagan