19 Ostróda Reggae Festival 11-14.07 - Ostróda

Data wydarzenia: 11-07-2019
19 Ostróda Reggae Festival 11-14.07 - Ostróda

Czołowy Festiwal Reggae w Polsce, 19 edycja odbędzie się w Ostródzie w dniach 11-14.07.19r.
Ostróda Reggae Festival ze swoją 18-letnią historią jest czołową polską imprezą celebrującą muzykę i kulturę wywodzącą się z Jamajki.

Sukces festiwalu jest dowodem na atrakcyjność i uniwersalizm treści niesionych przez reggae. Festiwal zyskał globalną markę, cenioną przez fanów i artystów w wielu miejscach świata i gromadzi międzynarodową publiczność – młodzież oraz rodziny z dziećmi.

Z małego dziedzińca ostródzkiego zamku, poprzez „Białe Koszary” do wyjątkowego terenu opustoszałej jednostki wojskowej w centrum miasta – „Czerwonych Koszar”, na przestrzeni czasu festiwal przeszedł długą drogę. Zawsze związany z pięknym mazurskim miastem, którego nazwa dla wielu ludzi stała się synonimem reggae.

Edycja 2017 przeszła do historii występami gwiazd. Po raz pierwszy na festiwalu wystąpił Jamajczyk Shaggy. Pojawiły się prawdziwe legendy reggae Steel Pulse i Big Youth oraz nowocześni w podejściu do jamajskiej materii The Skints i Dreadzone. Polskę również reprezentowała czołówka z artystami pokroju Mesajah, Tabu, Grubsona czy Vavamuffin. Najlepsi polscy muzycy reggae wystąpili razem z okazjonalnym koncertem Tribute to Bob Marley.

Data wydarzenia: 11-14 lipca 2019r.

Więcej informacji:  www.ostrodareggae.com 
                                   www.ck.ostroda.pl
                                   www.facebook.com/ck.ostroda/
                                   www.facebook.com/Ostrodareggaefestival/

Miejsce: Ostróda, Czerwone Koszary.

Źródło: www.ostrodareggae.com
Foto. www.ostrodareggae.com