17 Rajd Warmiński

Data wydarzenia: 20-06-2014
17 Rajd Warmiński

W weekend poprzedzający Rajd Polski w dniach 20 – 21 czerwca w Olsztynie odbędzie się 17 Rajd Warmiński 2014. Przygotowanych zostało 11 tradycyjnie szutrowych odcinków specjalnych.

Zawodnicy kibicom zaprezentują się już podczas Prologu na olsztyńskim stadionie przy ulicy Piłsudskiego który odbędzie się w piątek 20 czerwca o godzinie 17.30.

W sobotę rywalizacja przeniesie się na odcinki w gminie Jonkowo i Świątki. Pierwsza załoga opuści Park Serwisowy już o godzinie 8:00. Po przejechaniu ponad 300 km rajdu najszybsze załogi spodziewane są na mecie rajdu na olsztyńskiej starówce około godziny 18.10.

Po raz pierwszy Rajd Warmiński odbędzie się w międzynarodowej obsadzie. Kierowcy z Włoch, Hiszpanii czy egzotycznego Dubaju nasz rajd potraktują jako doskonały trening przed rundą WRC.

Po raz pierwszy samochód WRC, za kierownicą którego zasiądzie Krzysztof Hołowczyc, zostanie wpisany na listę startową rajdu.

Po raz pierwszy wraz z Rajdem Warmińskim ( dla licencjonowanych zawodników ) w KJS rywalizować będą kierowcy amatorzy. Trasy prób sportowych przebiegały będą na skróconych odcinkach rajdu właściwego.

Źródło: www.rajdwarminski.pl
Fot. Automobilklub Warmiński