Rekreacja - E-wędrówki, czyli portal mapowy Warmii i Mazur

Wymyśl trasę wycieczki, poszukaj miejsc, które warto odwiedzić i… wybierz się w podróż.

Pomocny może okazać się serwis e-wędrówki.pl

- Za pośrednictwem Internetu, każdy może poznać dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur - mówi Magdalena Czarnocka-Kaptur, zastępca dyrektora Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. - Pogoda dopisuje, więc może niektórzy wybiorą się za miasto. Dzięki serwisowi wycieczkowemu e-wędrówki, w oparciu o informacje na temat dziedzictwa kulturowego regionu, można tworzyć własne szlaki on-line i pobierać je na urządzenia mobilne.

Portal mapowy e-wędrówki to łatwo dostępna wiedza o atrakcyjnych miejscach i obiektach na Warmii i Mazurach. Portal jest przeznaczony dla szerokiej grupy odbiorców - mieszkańców i turystów, którzy preferują piesze, rowerowe i samochodowe wędrówki. - Każdy użytkownik portalu może samodzielnie stworzyć własny szlak wędrówki lub wycieczki i udostępnić go innym zainteresowanym, a dzięki zastosowaniu kodów QR każdy może pobrać wybraną trasę na urządzenie mobilne i udać się na wycieczkę - wylicza Magdalena Czarnocka-Kaptur. - Dodam jeszcze, że portal powstał dzięki dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 oraz z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Serwis e-wędrówki korzysta z zasobów portalu cyfrowewm.pl. Internauta po zarejestrowaniu się i zalogowaniu - przy czym może wykorzystać serwisy społecznościowe Facebook i Google+ - może komentować trasy i obiekty, wyznaczać i zapisywać własne trasy wędrówek na podstawie dostępnych punktów.

Źródło: www.portal.warmia.mazury.pl